Mersinlileri rahatlatan açıklama Vali Ali Hamza Pehlivan’dan geldi. Kent genelinde Ramazan Bayramı’na yönelik tüm tedbir ve önlemlerin alındığını aktaran Vali Pehlivan, Mersin’de bayramın huzur ve neşe içinde geçmesi için yüzlerce polisin görev yapacağını belirtti. 

MERSİN’DE BAYRAM TEDBİRLERİ TAMAM

Mersin’de ülke genelinde olduğu gibi Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşların 9 günlük tatillerini huzurlu ve güvende geçirmesi için ek tedbirler alındı. Özellikle trafik yoğunluğunun yaşandığı bölgelerde uygulamalar yoğunlaşarak vatandaşlar hem polis hem de jandarma ekipleri tarafından bilgilendirilmeye başlandı. 

MERSİN VALİSİ VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRDİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da Mersin-Antalya D-400 karayolunda  Erdemli İlçesi Çeşmeli kontrol noktasında denetim yapan ekipleri ziyaret etti.  İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy  ile Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu'nun eşlik ettiği Vali Pehlivan, araçlarıyla geçen vatandaşları trafik tedbirleri ile ilgili hatırlatmalarda bulunarak  bayramlarını tebrik etti. 

MERSİN’DE BAYRAM HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE GEÇECEK

Vatandaşların bayramı içine alan 9 günlük tatil haftasını huzur, güven ve esenlik içinde geçirmelerini temin etmek için alınan tedbirlere değinen Vali Pehlivan," İlimizde gerekli planlamaları yaptık.  Tatil süresinde her gün 2 bin 700 güvenlik personelimiz görev yapacak. Dönüşümlü olarak 9 gün içerisinde toplam 24 binin üzerine personelimiz trafik güvenliğini denetlemek üzere görev yapacak. Personelimiz için görevlendirdiğimi araç sayımız ise bin 300. 112 Acil Çağrı Merkezimizde 165 personel görevinin başına olacak. Hastanelerimizin acil servislerinde doktorlarımız dahil günlük 2 bin 900 personel olmak üzere bütün sağlık birimlerimizde toplam 7 bin 500 personelimiz görev yapacak" dedi. 

MERSİN VALİSİ’NDEN VATANDAŞLARA UYARI

Tedbir anlamında tüm önlemlerin alındığına dikkat çeken Pehlivan," Vatandaşlarımıza çağrımızı yenilemek istiyoruz. Tedbirleri aldık, kontrolleri yapıyoruz. Bununla birlikte seyahat halinde olan bütün vatandaşlarımızdan trafik tedbirlerine A'dan Z'ye harfiyen uymalarını istirham ediyoruz. Bayram süresini, neşeyle geçirebilmek  için vatandaş olarak da hepimize görevler düşüyor. Trafikteysek kurallara uymak gibi bir görevimiz var. Trafik işaretlerine hız limitlerine uyalım. Kemer takmayı ihmal etmeyelim. Araç sürerken telefon başta olmak üzere başka şeyler ilgilenmeyelim. Tedbirli hareket edelim ki sevinçle başlayan bu günler sevinçle bitsin" diye konuştu. 


 

Kaynak: İHA