Antalya’da, CHP’nin Kepez Belediye Başkan adayı olan Mesut Kocagöz, AK Parti’nin 2004 yılından bu yana kalesi olan Kepez’de yüzde 44,2 ile seçimin galibi oldu. 20 yıl sonra tarihi başarıya imza atan Mesut Kocagöz, ile ilgili merak edilen tüm başlıklar haberimizde.

MESUT KOCAGÖZ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

1968 Antalya doğumlu olan Mesut Kocagöz, ilk, orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri bölümünü 1987-1988 öğretim yılında bitiren Mesut Kocagöz, iş insanı kimliği yanında mali müşavir ve bağımsız denetçidir. 1990-1991 yılları arasında, Ankara Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü'nde sözleşmeli personel, 1991 - 2002 yılları arasında, Antalya'da yıllarca vergi rekortmeni olan bir şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapan Kocagöz, 2002 - 2004 yılları arasında mali müşavirlik, kamuoyu araştırmacılığı ve çeşitli şirketlerde danışmanlık ve CEO görevlerini üstlendi.   

Mesut Kocagöz Hurdacılar Sitesi Buluşması

Antalya'daki Düden Şelalesi'nde bayram izdihamı Antalya'daki Düden Şelalesi'nde bayram izdihamı

KEPEZ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTI

Mesut Kocagöz, 2004 - 2014 yılları arasında Kepez Belediye Başkan Yardımcılığı; Mart 2014-2019 yılları arasında Kepez Belediye Meclis Üyeliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanlığı, ASAT Genel Kurul Üyeliği, ASAT Spor Başkan Yardımcılığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği, ALDAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve AHB Antalya Hayvancılık Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği; 2016-2017 yılları arasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ALDAŞ A.Ş. Genel Müdürlüğü, Ağustos 2017 - 2018 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi ANET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.  

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLLİĞİ GÖREVİNDE BULUNDU

2019 Mahalli İdareler Seçiminde Kepez Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilen Mesut Kocagöz, devam eden yıllarda Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu. 2019-2023 yılları arasında, ANET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini sürdürdü. Kocagöz evli ve 2 çocuk babasıdır.

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN