CHP seçime girememe tehlikesiyle karşı karşıya!  Aday listesi red yedi CHP seçime girememe tehlikesiyle karşı karşıya!  Aday listesi red yedi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” Genişletilmiş İstişare Toplantısı, gerçekleştirildi. Devlet Bahçeli'nin talimatıyla düzenlenen toplantı, "2024'e Doğru Diyar Diyar Anadolu" temasıyla yapıldı. Toplantıya MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel başta olmak üzere MHP Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Başkan, Hilmi Durgun ve teşkilat temsilcileri katıldı.

YEREL SEÇİMLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, teşkilat toplantısında yaptığı konuşmasında yerel seçimlere dikkat çekti. Kalaycı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yerel seçimlerimiz için çalışıyoruz. Aramıza kimse fitne fesat sokamayacak. Gönüllerin şehri Konya’da bu programın yapılmasından gurur duyuyorum. İstişare toplantımızın partimize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” Tüm hedeflere ulaşılacağının altını çizen Mustafa Kalaycı, “Davamıza hizmet etmiş tüm arkadaşlarımızı minnetle yad ediyorum. İstişare toplantımızın ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını ümit ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türk milletinin desteğiyle, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin stratejik gücüyle, Türk ve Türk yazılı hedefleri birer birer hayata geçecek tarihi akışına yön verecektir.”

Kalaycı, Türk Devletleri Teşkilatının kurulduğunu, gelecek perspektifini ortaya koyan ve çok yönlü iş birliğinin yol haritası niteliğinde olan 'Türk Dünyası 2040 Vizyon Belgesi' çerçevesinde önemli adımların atıldığını anlattı.

DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU SALACAKTIR

Türk mühendisleri tarafından tasarlanıp imal edilen uçak, helikopter, İHA, SİHA, gemi, denizaltı ve zırhlı araçlar ile füze ve silah sistemlerinin artık Türkiye'de üretildiğine dikkati çeken Kalaycı, şunları kaydetti:

“Tüm havacılık, uzay ve savunma sanayi ürünlerimiz, milletimizin göğsünü kabartmaktadır. F-35'i vermezlerse vermesinler. Adını Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin koyduğu yeni nesil milli muharip uçağımız KAAN yakında semalarda görülecek, dosta güven düşmana korku salacaktır."

Kalaycı, merkezden yerele, istikrarı bozmadan yürümek için milletle gönül birliği yaptıklarını, 31 Mart 2024'te zilletin kalan izlerini de silmek için serdengeçti bir yürekle çalışmanın azminde olduklarını dile getirdi. Toplantıya, partinin MYK üyeleri, bazı milletvekilleri, Antalya, Adana, Mersin, Isparta, Karaman ve Aksaray il ve ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.