Konyaaltı Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye'de tek olan Bebek Parkı, miniklerden ve ailelerinden büyük ilgi görüyor. Bebek Parkı, yap-bozdan orf ve ritm çalışmalarına kadar birçok aktiviteyi miniklerin beğenisine sunuyor. Çocuklar; çocuk jimnastik, zumba, mini disco, babyoryantiring, kolaj çalışması ve masal saati gibi etkinliklerle hem eğleniyor hem de yeni beceriler ediniyor. Eğitimler, çocuk gelişimi mezunu uzman öğretmenler tarafından veriliyor, bu sayede çocuklar kaliteli zaman geçirirken, aynı zamanda da öğreniyor.

AİLELERİN DE İHTİYAÇLARI DÜŞÜNÜLDÜ

Bebek Parkı, sadece çocuklar için değil, aynı zamanda aileler için de düşünülmüş bir konsepte sahip. Parkta bulunan lavabo, tuvalet gibi ihtiyaç alanları, miniklerin kolaylıkla ulaşabileceği şekilde tasarlandı. Ayrıca emzirme odası ve anne çocuk tuvaleti gibi özel alanlarla ailelerin de ihtiyaçları gözetildi.

Şule Yıldırım, “Çocuklarımızı serbest bırakabildiğimiz bir alan burası. Bebek Parkı'ndan çok memnunuz. Belirli saatlerde yapılan atölye çalışmaları çok güzel. Bu atölyeler sayesinde çocuklarımız daha iyi sosyalleşebiliyorlar. Çocuklara verdiği önemden ve böyle güzel bir parkın yapmasından dolayı Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e teşekkür ediyorum.” dedi.

ÜCRETSİZ ATÖLYE ÇALIŞMALARI VE ETKİNLİKLER

Bebek Parkı’ndaki atölyeler ve etkinlikler tamamen ücretsiz. Büşra Yılmaz, 1 aydır kızıyla birlikte parka geldiklerini ve etkinliklere katıldıklarını belirterek,

“Kızımla gün boyu Bebek Parkı'nda vakit geçiriyoruz. Etkinliklere katılıyoruz. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e Bebek Parkı'nı yaptığı için teşekkür ediyorum" diye konuştu.