Antalya seçmeni yerel seçimlere sayılı günler kala dikkat çeken gelişmelere şahitlik ediyor. CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, bugün yaptığı açıklamalarda tarıma destek vermeyi sürdüreceğini belirterek, Manavgat Taşağıl Soğuk Hava Deposu’na ait fotoğrafı kamuoyu ile paylaştı. CHP’li Böcek’in paylaşımının ardından Manavgat Belediyesi’nce basına servis edilen haber ise Antalya genelinde şaşkınlık oluşturdu. İlçe belediyesince servis edilen haberde, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Taşağıl Soğuk Hava Deposu projesini yerinde incelediği ve devam eden inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldığı yer alırken, seçmenlerin aklına ilk düşen soru, “Muhittin Böcek, CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in projesine konmaya mı çalışıyor?” oldu. 

CHP’Lİ BÖCEK’TEN TARIMA YÖNELİK TESİSLER KURULACAK AÇIKLAMASI

Mevcut Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin 31 Mart Seçimleri’nde Antalya Büyükşehir adayı durumundaki Muhittin Böcek, bugün yaptığı açıklamalarda tekrar başkan seçilmesi halinde var olan çalışmaları yeni projelerle destekleyerek, “Tarıma yönelik kuracağımız tesisler ile hem istihdama katkı sağlayacak hem de tarım ürünlerinin değer kazanmasını sağlayacağız” dedi. 

MUHİTTİN BÖCEK’TEN ‘MANAVGAT TAŞAĞIL’ PAYLAŞIMI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek açıklamasının devamında, “Ziyan etmek yok, değer katmak var” diyerek kurulacak tesislerle elde kalan veya üretim fazlası olan ürünlere katma değer sağlanacağını belirtti. Söz konusu habere ilişkin paylaşılan fotoğraflardaysa ‘Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Taşağıl Soğuk Hava Deposu’ ifadesinin yer aldığı bir kare yer aldı. 

BÖCEK'İN BİHABER OLDUĞU SOĞUK HAVA DEPOSU MAYIS'TA BİTECEK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek’in haberinin üzerinden saatler geçmeden ‘Taşağıl Soğuk Hava Deposu’ ile ilgili bir haber de Manavgat Belediyesi tarafından servis edildi. Söz konusu haberde, “ Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cuma Pazarı Kapalı Pazar Yeri ve Taşağıl Soğuk Hava Deposu projelerini yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı” ifadelerine yer verildi. 

Manavgat Belediyesi haberindeki detaylar:

“Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, temel atma töreninin ardından, ilçedeki tarım üreticilerine destek olmak amacıyla söz verdiği, yapımı devam eden Taşağıl Soğuk Hava Deposu projesini yerinde inceledi. Ürünlerin raf ömrünü uzatarak ilçe tarımına katkı sağlamak amacıyla Taşağıl Bölgesinde yapımına başlanan soğuk hava deposu inşaatı, tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Sözen, ziyaret sırasında inşaatın son durumu hakkında bilgi alarak, çalışanlara emekleri için teşekkür etti. Soğuk hava deposuyla birlikte, tarlalarında ve bahçelerinde yetiştirdikleri ürünleri büyük bir heyecanla hasat eden üreticiler, ürünlerini aynı gün içerisinde soğuk hava deposuna ulaştırmanın avantajına sahip olacak. Soğuk Hava Deposu’nun Mayıs ayında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.”

ŞÜKRÜ SÖZEN’İN SOĞUK HAVA DEPOSU AÇIKLAMASI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kenti ileriye taşıyacak projelerin en yakın zamanda hizmete gireceğini belirtti. Başkan Sözen, “Çiftçimize, üreticimize çok büyük katkısı olacağına inandığımız soğuk hava deposu projemizde büyük ilerleme kaydettik. Üreticimizin ürününü depolayabileceği, saklayabileceği, bölgemize katma değer katacak bir proje. Projemizde en yakın zamanda halkımızın hizmetinde olacak. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ANTALYA GÜNDEMİNDE ŞAŞKINLIK OLUŞTURDU

Manavgat Taşağıl Soğuk Hava Deposu ile ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek ile CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in açıklamaları ise Antalya genelinde şaşkınlık oluşturdu. Haberleri okuyanların aklına ilk gelen soru, “Muhittin Böcek, CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in projesine konmaya mı çalışıyor?” oldu. 

Antalya'da CHP'liler bayramlaşma mesaisinde Antalya'da CHP'liler bayramlaşma mesaisinde

SÖZEN'İN 2019 SEÇİM KİTAPÇIĞINDA YER ALMIŞ

CHP'li Antalya Büyükşehir ve Manavgat belediyeleri cephesinde yaşanan gelişmeler bu şekilde olurken, tartışmalara konu olan 'Taşağıl Soğuk Hava Deposu'na ait projelerin Şükrü Sözen'in 2019 Yerel Seçimleri'ne yönelik seçim vaatlerini sıraladığı kitapçıkta yer aldığı gözlendi. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU