Antalya'da 12 Nisan'da meydana gelen teleferik kazasına ilişkin olarak hazırlanan iddianame, Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz de dahil olmak üzere 5'i tutuklu 12 şüphelinin yargılanacağı bir süreci başlattı. Son olarak Kepez'de bir temel atma törenine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tutuklu bulunan Kocagöz için adalet mesajı verdi. 

İDDİANAME HAZIRLANDI, YARGILAMAYA 11 HAZİRAN'DA BAŞLANACAK

Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü olan 12 Nisan'da Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Sarısu-Tünektepe teleferik hattında bulunan bir teleferik direği devrilip seyir halindeki bir kabine çarptı. Kabinin parçalanması sonucu Avukat Memiş Gümüş hayatını kaybederken, 17 kişi de yaralanmıştı. Kaza sonrası tamamen duran teleferik kabinlerinde mahsur kalan 174 kişi, yaklaşık 1 gün süren çalışmalardan sonra tahliye edildi. Teleferik kazasına ilişkin hazırlanan, Kepez Belediye Başkanı CHP’li Mesut Kocagöz’ün de aralarında olduğu 5’i tutuklu 12 şüphelinin 27’şer yıla kadar hapsi istenen iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıkların yargılanmasına 11 Haziran’da başlanacak.

Kocagöz Ve Teleferik

MUHİTTİN BÖCEK'TEN KOCAGÖZ YORUMU 

Antalya'nın önemli sanayi bölgelerinden biri olan Kepez'deki Akdeniz Sanayi Sitesi'nde 208 yeni dükkanın temelinin atıldığı törene katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü olan 12 Nisan'da Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe'de yaşanan teleferik kazasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna ilişkin konuştu. Böcek, "Kardeşime sevgilerimi gönderiyorum. İnşallah adalet kısa sürede tecelli edecek" dedi. 

Muhittin Böcek Kürsü Ciddi

MUHİTTİN BÖCEK DAHA ÖNCE NE SÖYLEMİŞTİ?

Teleferik kazası soruşturmasında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasıyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 15 Nisan'da konuyla ilgili, "Mesut Başkanımıza uygulanan hukuki yaklaşımın ve hızın ülkede bugüne kadar yaşanan tüm benzer konularda uygulanmamış olması da ayrıca düşündürücüdür" ifadelerini kullanmıştı.   Sosyal medya hesabından açıklama yapan Böcek, "Yaşanan olayın acısı üzerimizdeyken Mesut Kocagöz Başkanımız hakkında alınan karar, tüm toplum adına üzüntü vericidir. Hukukun ve yasaların üstünlüğüne her zaman inanan bireyler olarak mahkemenin adil bir tutum sergileyeceğinden hiç şüphemiz yok.
Mesut Başkanımıza uygulanan hukuki yaklaşımın ve hızın ülkede bugüne kadar yaşanan tüm benzer konularda uygulanmamış olması da ayrıca düşündürücüdür. Hukuka karşı saygımız ve sorumluluğumuz nedeni ile konuyu en ince ayrıntısına kadar takip edeceğimizin bilinmesini isterim" demişti.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ