İyi Parti’nin Kepez Kent Meydanı’nda düzenlendiği iftar programına yoğun katılım oldu. İftiradan sonra kalabalığa seslenen İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, gençlere yönelik projelerini anlattı. Ünal, “gençlerimizin kendilerini gerçekleştirmeleri için onların her adımda yanında olacağız. İmkânı olmayan gençlerimizin kaliteli otellerde tatil yapmalarını sağlayacağız ”dedi.

“KENDİ ADIMA ÖZÜR DİLER”

31 Mart Yerel Seçimleri'ne sayılı günler kala İyi Parti tarafından Kepez Kent Meydanı’nda bir iftar yemeği düzenlendi. Programa İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, İyi Parti İ Başkanı Vahdet Afşin Karacan, diğer partililer ve halk katıldı. Katılımın yoğun olduğu iftar programında davetlilere seslenen Ünal, “İftarımızı Allah kabul etsin. İftara katılım düşündüğümüzün çok üstünde oldu. Bu nedenle mağdur olan insanlarımızdan kendi adıma özür diler, helallik isterim” dedi.

“TOPLU TAŞIMA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ OLACAK"

Konuşmasında gençlerin sorunlarına değinen Ünal, “Bizim Yarınımız Projesi ile şehrimizi, Antalyalı çocuklarımızın ve gençlerimizin hep yaşamak isteyecekleri cazibe merkezi haline getireceğiz. Gençlerin orta ve uzun vadede sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabileceği, fırsat eşitliğinin hüküm sürdüğü bir Antalya hayalimizle gerçekleştireceğimiz projemiz çerçevesinde, gençlerimizin ücretsiz yemek yiyebileceği, kahve içebileceği, spor yapabileceği, danışmanlık hizmetleri alabileceği, uzmanların yönetip denetleyeceği gençlik merkezleri açacağız. Belediyemizin gençlerimize sağladığı burs desteklerimizin sayısını ve miktarını artıracağız. Barınma desteği için öğrenci evleri açacağız. Toplu taşımayı öğrencilerimize ücretsiz hale getireceğiz. Yardıma ihtiyaç duyan gençlerimiz için rehabilitasyon merkezleri açacağız. E-spor, futbol, yüzme, tenis, satranç gibi gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak etkinlikleri artıracağız” ifadelerini kullandı. 

Çiçeği burnunda başkandan iş birliği sözü! Çiçeği burnunda başkandan iş birliği sözü!

“GENÇLERİN OTELLERDE TATİL YAPMALARINI SAĞLAYACAĞIZ”

İyi Partili Aday gençlere yönelik vaatlerinin arasında öğrencilerin kaliteli otellerde tatil yapmalarını sağlayacaklarını vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti, “Meslek edinme kurslarının sayısının artırılması için destekler sunacak, sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapıp gençlerimizin mesleki yeterliliğini artırarak iş bulmalarını sağlayacağız. Okul çağındaki çocuklarımıza sağlıklı ve ücretsiz bir öğün yemek vereceğiz. Gençlerimizin yoğun olarak vakit geçirdikleri ve sosyalleştikleri bölgelerde ücretsiz Wi-Fi noktaları kuracağız. Gençlerimiz için ücretsiz yapay zekâ, kodlama, tasarım ve oyun atölyeleri kuracak, gençlerimizin kendilerini gerçekleştirmeleri için onların her adımda yanında olacağız. İmkânı olmayan gençlerimizin kaliteli otellerde tatil yapmalarını sağlayacağız. Mesleki Eğitim Merkezlerinin sayısının ve kapasitelerinin artırılması için girişimlerde bulunacak, buradan mezun gençlerimizin derhal istihdama katılabilmeleri için sivil toplum kuruluşları ve iş insanlarına teşvikler sunarak öncülük yapacağız” diye konuştu. 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP