Son yıllarda en iyi Kore dizileri olarak nitelendirilebilecek yapımlar, tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi kazandı. Netflix de bu popülerliğe ayak uydurarak geniş bir Kore dizisi yelpazesi sunuyor.

Netflix'te hangi Kore dizileri izlenmeye değer diye merak edenler için en iyi Kore dizilerini araştırdık. Detaylar haberimizde…

Kore Dizileri

Netflix'te Kore Yapımı Ne İzlenir?

Netflix, 190’dan fazla ülkede binlerce dizi, film ve belgesel içeriği sunan bir online film izleme platformu olarak oldukça ilgi görüyor. ‘’Netflix and Chill’’ sözünün mimarı olan evde Netflix içerikleri izlemenin yanı sıra; dışarıdayken çevrimiçi veya çevrimdışı bir şekilde de dizi, film ve belgesel izlenebiliyor.

K-drama dizileri ise son yıllarda Netflix’te en çok izlenen türler arasında yerini alıyor. Biz de size bir günde bitirebileceğiniz 10 Kore dizisi önerisi ile geldik.

Netflix platformunda en çok izlenen en iyi Kore dizileri aşağıdaki gibidir:

 • Squid Game
 • Hometown Cha-Cha-Cha
 • Business Proposal
 • Twenty Five Twenty One
 • All Of Us Are Dead
 • My Name
 • Vincenzo
 • The King of Disposition
 • Crash Landing on You
 • It's Okay to Not Be Okay
 • My Mister
 • Hospital Playlist
 • Reply 1988
 • Love Alarm

Netflix’te Kore yapımı izlemek isteyenler için 10 maddeden oluşan listemizi paylaştık. En iyi Kore dizileri için verdiğimiz önerilere daha yakından bakalım ve sizi hikayeleriyle tanıştıralım...

Kore Dizileri Squid Game

Squid Game

Yayınlandığı günden itibaren neredeyse tüm dünya tarafından izlenen Squid Game, büyük bir hayran kitlesine sahip. Oldukça akıcı bir hayatta kalması sunan dizi, gizemli bir turnuvaya katılan ve büyük bir para ödülü için mücadele eden insanların hikayesini anlatıyor.

Kore Dizileri Hometown

Hometown Cha-Cha-Cha

Büyük şehirdeki işini bırakarak deniz kenarında küçük bir sahil kasabasına yerleşen diş hekimi, tüm hikayenin başlangıcıdır. Burada tanıştığı adam ise her işin üstesinden gelebilen ve tam zıddı olduğunu düşündüğü biridir. Bu kasabada geçen aşk hikayesi romantik komedi sunuyor!

Kore Dizileri Business Proposal

Business Proposal

Bir şirket CEO'sunu kandırmak için başkasının yerine geçen bir kadının hikayesini anlatan eğlenceli bir Netflix Kore dizisi.

Kore Dizileri Twenty One

Twenty Five Twenty One

1998 yılında geçen ve hayallerini gerçekleştirmeye çalışan gençlerin hikayesini anlatan dizi drama ve aşk unsurları sunuyor. Kendine yeni bir yaşam inşa etmek isteyen genç eskrimci, çalışkan ve genç bir adamla tanıştığında, kendi keşif yolculuğu da daha keyifli hale geliyor.

Kore Dizileri All Of Us Are Dead

All of Us Are Dead

Zombi kıyameti sırasında bir lisede mahsur kalan öğrencilerin hayatta kalma mücadelesini anlatan gerilim dolu bir dizi. Oldukça beğenilen dizinin yeni sezonları da merakla bekleniyor.

Kore Dizileri My Name

My Name

Mafyaya sızan bir kadının intikam hikayesini anlatan aksiyon dolu bir dizi. Babasının öldürülmesi ile birlikte gözünü hırs ve intikam bürüyen kadının mafyaya güvenmesi ile yönlenen yolculuğu ona bambaşka hikayelerin kapılarını açar.

Kore Dizileri Vincenzo

Vincenzo

İtalyan bir aile tarafından evlat edilmesinin ardından Kore’ye geri dönen Park Joo-Hyung, mafya gruplarına avukatlık yapması ile bilinmektedir. Diziye ismini veren baş karakter Vincenzo Cassano, doğduğu topraklara döner dönmez başına bela olabilecek kiracılar ve dolandırıcılar ile karşılaşır. Aksiyon, dram ve komediyi bir araya getiren dizi tek sezonda gerekli duyguyu sağlıyor!

Kore Dizileri King Of

The King of Disposition

Kore imparatoru, gizemli bir portal, şeytani güçler... Fantastik bir k-drama olan bu dizi, Lee Gon’un portal aracılığıyla paralel evrene geçerken, insanlar dünyasında olan bir şeytanın da aynısı yapmaya çalıştığını fark etmesiyle başlıyor. Jeong Tae Eul adlı dedektif ile insanları şeytanlardan korumak için büyük bir mücadele başlar.

Kore Dizileri Crush Landing

Crash Landing on You

Güney Koreli bir şirket CEO'su olan kadının geçirdiği yamaç paraşütü kazası sonrası yönetim şekilleri birbirinin tam zıddı olan Kuzey Kore’ye düşmesi ile işler değişir. Onun Kuzey Kore’de saklanmasına yardım edecek bir askerle tanışır. Ve ikilinin imkansızlıklar içerisindeki aşk hayatı izleyicileri duygudan duyguya geçirir.

Kore Dizileri Its Okey

It's Okay to Not Be Okay

Bir psikiyatri bölümünde geçen dizide psikiyatrist ile antisosyal kişilik bozukluğuna sahip çocuk kitabı yazarının etrafında dönen hikaye anlatılıyor. Adam aşkı reddederken, kadının da aşk hakkında tek bir şey bilmemesi, ikilinin kendilerini keşfetmesini sağlıyor.

Kore Dizileri My Mister

My Mister

Hayatın zorluklarıyla boğuşan bir kadın ve onunla ilgilenen bir adam... Bu duygusal yoğunluğu yüksek olan dizide maddi yetersizlikle boğuşan Lee Ji-an’ın hem sağır ve hasta ninesine bakması hem çalışması hem de çevresiyle kurduğu ilişkilerde yaşadığı zorluklarla karşılaşıyoruz.

Kore Dizileri Hospital Playlist

Hospital Playlist

Tıp dizileri arasında yerini alan Hospital Playlist, tıp fakültesini kazandıkları günden bu güne kadar arkadaş olan 5 doktorun hayatını izliyoruz! Dostlukları, hastalarına bağlılıkları ve ölüm ile yaşam arasındaki pek çok konu izleyicilere farklı duygular yaşatıyor.  

Kore Dizileri Reply

Reply 1988

1988 yılında geçen ve izleyicileri nostaljik bir yolculuğa çıkaran bu dizide, Seul’deki bir kasabada yaşayan beş ailenin hayat hikayesine odaklanılıyor. Senaryo da bu ailelerin ergen çocuklarının yaşamları üzerinden şekilleniyor.

Kore Dizileri Love Alarm

Love Alarm

Herkesi telefonunda bir “Aşk algılaması” uygulaması olan bir dünyada liseli öğrencilerin başlarından geçenleri anlatan eğlenceli bir romantik komedi dizisi ile tanışın! Bu dünyada, yakınınızda olan biri size karşı romantik bir duygu besliyorsa, uygulama sizi uyarıyor. Aşkı bulmaya çalışan gençlerin hikayesi sizi keyiflendirecek...

Netflix'te Kore dizileri gün geçtikçe artıyor. Platform, her yeni ay içerikler listesi ile Kore dizileri kütüphanesini genişletmeye devam ediyor. Bu nedenle, bu listede yer alan diziler dışında da izlenmeye değer birçok farklı Kore dizisi platformda yer alıyor.

Siz de en iyi Kore dizileri 2024 yılında hangileri öğrenmek için platformun “Netflix’te Popüler” köşesine bakabilirsiniz.

Kore Dizileri 11

En İyi Kore Dizileri

En iyi Kore dizileri Netflix üzerinden rahatlıkla izlenebilir. K-drama dizilerinin popülaritesi izleyicilerin zevkine göre değişir. Fakat bazı diziler var ki hem izlenme hem de beğenilme oranları yüksektir.

Netflix’teki bulabileceğiniz en iyi Kore dizileri şunlardır:

 • My Demon
 • The Glory
 • Boys Over Flowers
 • King The Land
 • Ghost Doctor
 • Queen of Tears
 • Squid Game
 • Inheritors
 • Hotel Del Luna
 • Oh My Venus

Netflix'te en çok izlenen ve en iyi Kore dizileri arasında; Squid Game, Hometown Cha-Cha-Cha, Business Proposal ve Twenty Five Twenty One yer alıyor.

Kore Dizileri Playful Kiss

Eski Kore Dizileri

Yeni yayınlanan diziler kadar eski Kore yapımları da günümüzde izlenmeye devam etmektedir. Oldukça takipçisi bulunan ve kendisinden sonraki dizilere ilham olan yapımları Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Netflix'te yayınlanan eski ve en iyi Kore dizilerinden bazıları; Boys Over Flowers, My Mister, Doctor John, Hospital Playlist ve Reply 1988’dir.

Şu anda Netflix’te yayında olmayan fakat kesinlikle şans vermeniz gereken eski Kore dizileri aşağıdaki gibidir:

 • Kill Me Heal Me
 • Playfull Kiss
 • Defendant
 • Flower Boy Next Door

Hangi diziyi izleyeceğinize karar verirken önerilerimizden yararlanabilirsiniz. En iyi Kore dizileri arasında aşk, gerilim ve fantastik gibi farklı türler için Netflix uygulamasına göz atmayı unutmayın.

Muhabir: Duygu Tekin