Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde, 23 Kasım 2023 tarihinde “Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın Haklarını Yeniden Düşünmek: Mücadele ve Kazanımlar” adlı sempozyum düzenlendi. Sempozyum öncesi, ADSO flüt sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları ve AÜ Konservatuarı Piyano Öğretim Görevlisi Ekaterina Akti, ortak bir konser çalışmasına imza attı.

KADININ HEM SESİ HEM NEFESİ OLDUK

ADSO Flüt Sanatçısı Doçent Lelya Bayramoğulları, piyano eşliğinde verdiği konserde Osmanlı dönemi kadın bestecilerinden başlayıp günümüz kadın bestecileri ve kadın temalı eserleri içeren repertuarını dinleyiciler için sundu. Konser sonrası açıklamada bulunan Bayramoğulları,

“Güne önemli bir etkinlik olan ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın Haklarını Yeniden Düşünmek: Mücadele ve Kazanımlar’ isimli sempozyum öncesi harika bir sabah konseri ile başladık. Böylesine anlamlı bir etkinlikte kadının sesi, nefesi olabildiğimiz için çok mutluyuz. Emeği geçen birbirinden kıymetli tüm hocalarıma ve bizi yalnız bırakmayan tüm dostlara en içten teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

'Kadın’ temasına vurgu yapan konser; akademisyenler, öğrenciler ve seyirciler tarafından tam not aldı.

Halk Eğitim'den Öğrenci İşleri, 'İmgesel Döngüler' sergisinde.. Halk Eğitim'den Öğrenci İşleri, 'İmgesel Döngüler' sergisinde..