Okan Buruk, teknik direktörlüğünü yaptığı Galatasaray’ın 2023 – 2024 sezonunda şampiyon olmasıyla birlikte en çok araştırılan isimlerden birisi oldu. Futbol ve teknik direktörlük kariyeri başarılarla dolu olan teknik adamın kaç yaşında olduğu, nereli olduğu ve özel hayatına dair tüm bilinmeyenleri aktarıyoruz. Okan Buruk kimdir? Güncel maaşı ile ilgili bilgileri de ek olarak paylaşacağız…

Okan Buruk istatistikleri ile hem futbol hem de teknik direktörlük kariyeriyle adından söz ettirmiştir. Son dönemde Okan Buruk haberlerinin yoğun olarak takip edilmeye başlaması, ona olan ilginin en büyük kanıtlarından birisi. Okan Buruk kaç yaşında? Ne kadar maaş alıyor? İşte ayrıntılar…

Okan Buruk Kimdir 2

Okan Buruk Kimdir?

Okan Buruk, Galatasaray’ın altyapısından yetişmiş en önemli oyunculardan birisi olarak kariyerindeki başarılarıyla adından söz ettirmiş, aynı zamanda sonraki teknik direktörlük kariyeriyle de ön plana çıkmıştır. Çalıştırdığı Galatasaray futbol takımının 2023 – 2024 sezonunda şampiyon olması, Okan Buruk kimdir sorusuyla başarılı teknik adamın araştırılmasını sağlıyor.

Okan Buruk, 19 Ekim 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Trabzonlu olan başarılı teknik adam, futbol kariyerine Büyükçekmece’de yerel bir futbol kulübü olan Karadeniz İdman Ocağı’nda başlamıştır. 1983 – 1991 yılları arasında Galatasaray’ın altyapı takımında yer aldı. Galatasaray forması ile ilk profesyonel maçına 1992 yılında, kardeşi Fuat’ın da oynadığı Bakırköyspor’a karşı çıktı.

Okan Buruk istatistiklerinin en önemli dönemi olan 1991 – 2001 yılları arasında çıktığı 189 maçta 32 gol atmıştır. Buruk, Galatasaray formasını giydiği ilk dönemde dört Türkiye Kupası, altı lig şampiyonluğu, bir UEFA kupası, bir UEFA Süper Kupa şampiyonluğu elde etti. Sonraki dönemde sırasıyla 2001 – 2004 yılları arasında Inter, 2004 – 2005 yılları arasında Beşiktaş’ta oynadı.

11 Temmuz 2006 tarihinde ise Galatasaray’a geri döndü. 2007 – 2008 sezonunda Galatasaray’ın şampiyon olmasıyla birlikte Okan Buruk, takımı ile toplamda yedi şampiyonluk yaşamış oldu.

Okan Buruk kimdir sorusunun yanıtı, ilgili kişinin futbol ve teknik direktörlük kariyeri olduğundan dolayı iki farklı şekilde verilebilir. 2008 yılında Galatasaray’dan ayrılarak İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan Buruk, 2010 yılında jübilesini yaparak futbola veda etti.

Okan Buruk’un teknik direktörlük kariyeri 2011 Kasım ayında A milli takım hocası Abdullah Avcı’nın yardımcısı olarak başladı. Sonrasında sırasıyla 2013 – 2014 yıllarında Elazığspor, 14/15 sezonunda Gaziantepspor, 15/16 sezonunda Sivasspor, 16/17 sezonunda Göztepe, 17/18 sezonunda Akhisar Belediyespor, 18/19 sezonunda Çaykur Rizespor, 19/20 sezonunda İstanbul Başakşehir takımlarını çalıştırdı. 23 Haziran 2022 tarihinde ise Galatasaray ile anlaşarak futbol kariyerinin en önemli takımını çalıştırmaya başladı. Galatasaray ile yaşadığı şampiyonluklar, kariyerinin önemli başarılarından birisini ifade ediyor.

Okan Buruk Kaç Yaşında? Nereli?

Okan Buruk kimdir sorusuyla beraber yapılan araştırmalar, teknik adamın kaç yaşında ve nereli olduğu konularında yoğunlaşıyor. Okan Buruk, 19.10.1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Başarılı teknik adamın doğum yeri olarak İstanbul belirtilse de baba tarafından aslen Trabzonlu olduğu bilinmektedir.

Okan Buruk kaç yaşında sorusu için 2024 yılı itibariyle 51 yaşındadır yanıtı verilebilir. Şimdi Okan Buruk kimdir sorgusuna yönelik teknik adamın özel hayatına dair bilgileri paylaşalım.

Okan Buruk Kimdir 4

Okan Buruk Maaşı 2024: Yıllık Ne Kadar?

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, 2022 yılında geldiği Galatasaray’ı 2 kez şampiyon yaparak kariyerinde önemli bir başarıyı elde etti. 23/24 sezonunda yaşadığı Süper Lig şampiyonluğu sonrasında ise ilgili teknik adamın maaşlarının ne kadar olduğu merak ediliyor.

Okan Buruk’un yeni maaşı belli oldu! Galatasaray ile yaptığı 2 yıllık yeni sözleşmeye göre Okan Buruk maaşı yılda 60 milyon TL olarak belirlendi. Galatasaray’da geçirmiş olduğu iki sezonda iki şampiyonluk yaşayan Buruk, bu süreçte puan rekorunun yanı sıra üst üste galibiyet rekoru gibi başarılara da imza atmış, adından söz ettirmişti.

Okan Buruk Kimdir 12

Okan Buruk'un Eşi Kimdir? Annesi ve Babası…

Okan Buruk eşi, annesi ve babası, kısacası ailesiyle de merak edilen isimlerden birisidir. Okan Buruk, moda dünyasının önemli isimlerinden birisi olan Nihan Akkuş ile evlidir. 2007 yılında Nihan Akkuş ile evlenen Okan Buruk’un bu evlilikten Ali Yiğit (15) adında bir de çocukları bulunuyor. Son dönemde Sabah’ın haberlerine göre çift, 17 yıllık evliliklerini bitirdi! Daha önce 2013 yılında boşanma eşiğine gelen Nihan-Okan çifti, iddialara göre 2024 yılında boşandı.

Okan Buruk’un babası kimdir sorusuyla birlikte annesi ve ailesi de merak ediliyor. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un babası Ali Buruk’tur. Aslen Trabzonlu olan aile, tüm üyeleriyle futbol sevdalısıdır. Okan Buruk’un küçüklük döneminde mahallenin camcısı olan Ali Buruk, Eyüp Şafakspor’da yöneticilik yapmıştır. Aynı zamanda Galatasaray’ın hiçbir maçını kaçırmayacak kadar futbol sevdalısıdır.

Okan Buruk Kimdir 3

Okan Buruk İstatistikleri

Okan Buruk kimdir şeklinde araştırma yapan okuyucularımız, başarılı futbolcu ve teknik adamın istatistiklerini de merak ediyor. Okan Buruk’un istatistiklerine göz atığımızda kariyerinin başarılarla dolu olduğunu görebiliyoruz.

Okan Buruk istatistikleri şu şekildedir:

  • 1991 – 2001 Galatasaray: 189 maçta 32 gol
  • 2001 – 2004 Inter: 24 maçta 2 gol
  • 2004 – 2006 Beşiktaş: 43 maçta 1 gol
  • 2006 – 2008 Galatasaray: 19 maçta 2 gol
  • 2008 – 2010 İstanbul BB: 28 maçta gol atamadı
  • Futbol kariyerinde 7 kez Galatasaray ile lig şampiyonluğu yaşamıştır. Ayrıca UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası şampiyonluğuna sahiptir.
  • Teknik direktörlük kariyerinde ise 17/18 sezonunda Akhisar Belediyespor ile Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşamıştır.
  • İstanbul Başakşehir’i çalıştırdığı 19/20 sezonunda Süper Lig şampiyonluğu yaşadı ve ikinci kupasını aldı.
  • Galatasaray teknik direktörlüğünde 2 kez lig şampiyonluğu elde etmiş ve toplamda dört kupaya sahip olmuştur.

Şimdi Okan Buruk kimdir sorusunda son olarak maaşı hakkında bilgiler verelim.

Okan Buruk Kimdir 5

Sıkça Sorulan Sorular

Okan Buruk kimdir sorusuyla birlikte en sık sorulan diğer soruları yanıtladık:

1- Okan Buruk kaç çocuğu var?

Okan Buruk, 2007 yılında Nihan Akkuş ile evlenmiştir. Bu evlilikten Ali Yiğit isminde bir oğlu bulunmaktadır.

2- Okan Buruk eşinden ayrıldı mı?

Okan Buruk, daha önce 2013 yılında ayrılma eşiğine geldiği eşi Nihan Akkuş’tan 2024 yılında boşanmıştır

Muhabir: Vildan Özkan