Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve iş dünyasına etkileri ile bilinen Pınar Sabancı merak edilen bir isim olmuştur. Sabancıların gelini olan Pınar Sabancı kimdir sorusunu sizler için araştırdık...

Pinar Sabanci Kimdir 15

Pınar Sabancı Kimdir?

Psikolog Pınar Sabancı 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gerek kişisel olarak gerekse gelin gittiği Sabancı ailesi sebebiyle Türkiye’nin merak edilen isimlerinden biridir.

Eğitim hayatına Robert Koleji'nde başlayan Sabancı, lise eğitimini tamamladıktan sonra Amerika'da Boston Babson College'da İşletme eğitimi almıştır. Ayrıca aynı dönemde Northeastern Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünden çift diploma ile mezun olmuştur. Eğitim serüvenine Oxford Üniversitesi'nde psikoloji alanında uzmanlık yüksek lisansı yaparak devam eden Pınar Sabancı'nın akademik ve iş dünyasındaki başarısı okuyucuların dikkatini çekmektedir.

Pınar Sabancı 2019-2020 yılları arasında Lape Psikiyatri ve Nöropsikiyatri Hastanesi'nde kariyerindeki ilk adımını atmıştır. Burada gönüllü psikolog olarak görev almış ve klinik psikoloji stajı görmüştür. 2022 yılında İstanbul Rumeli Üniversitesine bağlı Psikolojik Uygulama ve Araştırma Merkezinde görev almaya başlamıştır. Günümüzde Pınar Sabancı kariyerine Zorlu Performans Sanatları Merkezi iş birliği ile yaptığı “Pınar Sabancı ile Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?” programıyla devam etmektedir.

Programda önemli konuklarla yaptığı söyleşiler üzerinden izleyicileri bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. Özellikle, "Hepimizin bir mutluluk limiti var" diyen Pınar Sabancı, sürekli bir mutluluğun mümkün olmadığını ve hayatın inişli çıkışlı bir serüven olduğunu vurgulamaktadır. Pınar Sabancı kimdir sorusunun diğer detayları şu şekildedir:

Pinar Sabanci Kimdir 16

Pınar Sabancı Nereli?

Psikoloji içerikli paylaşımları ile bilinen Pınar Sabancı hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Kendisinin İstanbul doğumlu olduğu bilinmektedir. Ancak aslen nereli olduğu hakkında bir bilgi yoktur.

Pınar Sabancı Kaç Yaşında?

1981 yılında doğan Pınar Sabancı 2024 yılı itibariyle 43 yaşındadır.

Pinar Sabanci Kimdir 13

Pınar Sabancı Mesleği Nedir?

Psikoloji eğitimi alan Pınar Sabancı psikoloji üzerine “Pınar Sabancı ile Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı” isimli programı sunmaktadır. Ayrıca iş hayatında da etkili bir isimdir.

Pinar Sabanci Kimdir 17

Pınar Sabancı Kimin Kızı?

Pınar Sabancı, Aysel ve Erdener Konca çiftinin çocuğudur. Pınar Sabancı, Sabancı ailesine eşi İlhan Sabancı ile evlenerek girmiştir.

Pınar Sabancı Annesinin Hastalığı Nedir?

Pınar Sabancı ailesi hakkında detaylı bilgiler bulunmamakla birlikte, babasının felç geçirdiği annesinin ise demans hastası olduğu bilinmektedir.

Pınar Sabancı annesinin bu hastalığı için şu ifadeleri dile getirmiştir:

  • “İlk dönemler çok acıydı bizim için… O unuttuğuna çok üzülüyordu, ben elimden bir şey gelmemesine kahroluyordum. En azından artık tamamen unuttuğu için ilk kez mutlu”

Pinar Sabanci Kimdir 11

Pınar Sabancı Eşi Kimdir?

Sabancı ailesinin gelini olarak bilinen Pınar Sabancı kimdir sorusu dışında evliliği de okuyucular tarafından merak edilmektedir.

İlhan Sabancı ile evli olan Pınar Sabancı 2010 yılında dünyaevine girmişlerdir. Çift geçtiğimiz zamanlarda Muğla, Akyaka gezisi ile gündem olmuştur.

Pınar Sabancı Kaç Yıllık Evli?

Pınar Sabancı Sakıp Sabancı ile 2010 yılında evlenmişlerdir. O zamandan beri beraber olan çift 14 yıldır evliliklerini sürdürmektedirler.

Pınar Sabancı Kaç Çocuğu Var?

Pınar Sabancı ve İlhan Sabancı çiftinin 3 çocukları dünyaya gelmiştir.

Pinar Sabanci Kimdir 20

Pınar Sabancı Çocukları

Pınar Sabancı ve İlhan Sabancı çiftinin 3 çocuğu bulunmaktadır.

Pınar Sabancı ve İlhan Sabancı çiftinin çocukları şu şekildedir:

  • Yalçın Sabancı (22 Mart 2014 tarihinde doğdu.)
  • Arya Sabancı (8 Aralık 2016 tarihinde doğdu.)
  • Lia Sabancı (30 Ekim 2019 tarihinde doğdu.)

İlhan Sabancı Kimdir?

Sabancı ailesinin veya SA Holding’in varisi olan İlhan Sabancı, Yalçın Sabancı ve Neslihan Sabancı çiftinin oğlu olarak 1981 yılında dünyaya gelmiştir. İlhan Sabancı gerek Türkiye’nin önde gelen ailelerinden biri olan Sabancıların varisi olarak gerekse iş dünyasındaki etkileyici kariyeri ve kişisel yaşamıyla dikkat çekmektedir.

İlhan Sabancı, ailesinin sahibi olduğu Yasa Holding'in varislerinden biridir. Yasa Holding başta denizcilik olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir şirket grubudur. İlhan Sabancı'nın iş dünyasındaki rolü ve katkıları, ailenin iş hacmini ve başarılarını daha da artırmıştır.

2010 yılında dünyaevine girdiği Pınar Konca Sabancı ile olan evliliği, Pınar Sabancı’nın isminin magazinde ve Türk basınında sık sık yer almasını sağlamıştır. Pınar Sabancı ve İlhan Sabancı çifti aileleriyle birlikte geçirdiği zamanlar ve sosyal sorumluluk projelerine katılımıyla da bilinir.

Sabancı Ailesi

Sabancı ailesi, Türkiye’nin en zengin ailelerinden biridir. Ailenin tarihi, kendi çalışmasıyla Türkiye'nin en zengin iş adamlarından olan Hacı Ömer Sabancı ile başlar. Ailenin bir kısmı, Hacı Ömer Sabancı'nın kurduğu Türkiye'nin en büyük şirketlerinden olan Sabancı Holding'in yönetimindedir.

Forbes Türkiye'nin 2017'de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesindeki Sabancılar şu şekildedir:

Sıralama

İsim

Servet

33

Şevket Sabancı

900 milyon dolar

38

Suzan Sabancı Dinçer

800 milyon dolar

44

Serra Sabancı

775 milyon dolar

46

Demet Sabancı Çetindoğan

750 milyon dolar

50

Çiğdem Sabancı Bilen

700 milyon dolar

Sıkça Sorulan Sorular

Pınar Sabancı kimdir sorusu dışında merak edilen diğer sorular ve bu soruların cevapları aşağıdaki gibidir:

Pınar Sabancı Sakıp Sabancı’nın Neyi Oluyor?

Pınar Sabancı ile Sakıp Sabancı arasında doğrudan bir akrabalık yoktur.

Pınar Sabancı İlhan Sabancı Yaş Farkı Kaç?

Pınar Sabancı ve İlhan Sabancı çiftinin aralarında yaş farkı yoktur. İkisi de 1981 yılında doğmuştur.

Pınar Sabancı Arzu Sabancı’nın Neyi Oluyor?

Pınar Sabancı ve Arzu Sabancı doğrudan bir akrabalığa sahip değildir. İkisi de Sabancı ailesine gelin olarak gelmişlerdir.

Kaynak: HABER MERKEZİ