Antalya’da, "Allah Rızası İçin" diyerek ve "Çocuğuma mama parası, bez parası, yemek parası" diyerek vatandaşların duygularını sömüren dilencilere karşı gerekli önlemlerin alınması isteniyor. Ramazan ayının başlamasının ardından yurdun birçok bölgesinden Antalya’ya gelen dilencilerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. 

Adana'da narkotik köpeği "Hulk"a doğum günü sürprizi Adana'da narkotik köpeği "Hulk"a doğum günü sürprizi

İFTAR ÖNCESİ VE SONRASINDA DİLENCİ SAYISI ARTIYOR

Antalya’da iftar saati öncesi ve sonrasında vatandaşların manevi duygularını istismar eden dilenciler, Ramazan ayı ile birlikte şehrin hemen hemen her bölgesinde yer almaya başladı. Sadaka almak için ısrar eden dilenciler, vatandaşları zor durumda bırakıyor. İl dışından gelen çok sayıda dilencinin, çocuklarını mendil satışı adı altında dilendirildiği gözlendi.  

CAMİ AVLULARI DİLENCİ DOLDU

Antalya’da Ramazan ayı dolayısıyla her camide görülen dilenciler, vatandaşlara duygu sömürüsü yaparak para toplamaya devam ediyor. Hemen hemen her caminin önünde namaz çıkışında görülen dilenciler, ibadet etmek için camiye giden vatandaşların duygularını etkilemeye çalışıyor. Bazı büyük camilerde sayıları da artan dilenciler Ramazan ayını fırsat bilerek, para topluyor. Namaz çıkışlarında özellikle çocuklarıyla birlikte dilenen kadınlar, kimi zaman zorlarcasına vatandaşlardan para istiyor.

Dini ve vicdani duyguları sömürürcesine cemaatten aldıkları parayı kaşla göz arasında ceplerine koyan dilencilerin, içinde madeni para olan poşetlerle dilenmeye devam etmeleri dikkatlerden kaçmıyor. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER