Antalya Arkeoloji Müzesi Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan sergide Dilek Ayebe, izleyenlere duygu dolu bir renk cümbüşü sunuyor. Hayal ürünü yağlıboya ve akrilik boya çalışmalarında kendi düşünce ve duygularını tuvale özgürce yansıtan sanatçı, rengârenk eserleriyle izleyenleri büyülüyor. Dilek Ayebe, 

"Sanatçı, sanatın her dalında özgür ruhlu olmalıdır." dedi. 

HACETTEPE VE ÇANAKKALE'DEN ANTALYA'YA: SANATIN PEŞİNDE

Hacettepe Üniversitesi'nin ardından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden de mezun olan Dilek Ayebe, Antalya'da resim ve seramik çalışmalarına devam ediyor. Birçok resim ve seramik eserleri ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde sanatseverlerle buluşan Ayebe, her daim farklı tekniklerle sanata olan bağlılığını sürdürüyor.

YERLİ VE YABANCI SANATSEVERLERİN İLGİSİ

Sergi, müzeyi gezen yerli ve yabancı sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Ayebe'nin özgün ve etkileyici eserleri, farklı kültürlerden gelen insanları bile kendine hayran bıraktı. Sanatın evrensel dilinde herkesi bir araya getiren sergi, Antalya'nın sanat sahnesine farklı bir soluk getirdi.

SANATÇININ DÜNYASINA AÇILAN KAPI: SERGİ HAKKINDA DETAYLAR

Sergi, Antalya Arkeoloji Müzesi Güzel Sanatlar Galerisi'nde düzenleniyor. Dilek Ayebe'nin son iki yıl içinde farklı tarz ve tekniklerle ürettiği rengârenk resim ve seramik eserleri, izleyenleri duygusal bir yolculuğa davet ediyor.