Antalya’da 2 gün süren sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi. Sağanak yağış ve fırtınayla birlikte Yat Limanı’nda yer alan balıkçı tekneleri derin hasar aldı. Balıkçı tekneleri sağanak yağış ile fırtınanın ardından balık ağları başta olmak üzere derin yaralar aldı. 1 balıkçı teknesinin battığı Yat Limanı’nda balıkçılar yaralarını sarmaya çalışıyor.

30 METRELKİK DEV DALGALAR ETKİLİ OLDU

Oluşan dev dalgalar Atatürk Parkı boyunca uzanan falezleri dövdü. Dalga boyu falezleri aştı ve yukarıdaki evlere ulaştı. Yat Limanı ve Konyaaltı sahilinde bulunan falezlere çarpan dalgalar nedeniyle sular yaklaşık 30 metre kadar yükseldi. Yat Limanı’nda balıkçı tekneleri kadar tur tekneleri de büyük hasar aldı. Batan balıkçı teknesi ile zarar gören teknelerin parçalarının temizlenmesi için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer ilgili kurumlar çalışma başlattı.

DENİZ YÜZEYİNDE TEMİZLİK DEVAM EDİYOR

Yat Limanı’nda batan balıkçı teknesi ile zarar gören diğer teknelerin parçaları deniz yüzeyini kirletti. Deniz yüzeyinin temizlenmesi için Büyükşehir Belediyesi ile diğer ilgili kurumlar çalışma başlattı. Çalışmaların 2-3 gün sürebileceği kaydedildi. Sağanak yağış ile fırtına nedeniyle zarar gören balıkçı tekneleri toparlanmaya çalışıyor. Balık ağlarının tamamen zarar gördüğü balıkçılar yeni ağ alabilmenin yollarını arıyor. Balıkçı teknelerinde yer alan özel ağların 50 bin liradan başladığı ifade edildi.

KEPEZ'E 173 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Meteoroloji'nin 'turuncu kod' ile uyarıda bulunduğu Antalya'da, etkili olan yağış ve fırtına birçok olumsuzluğa neden oldu. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre; Antalya'da 24 saat içerisinde en çok yağmur, metrekareye 173 kilogram ile Kepez ilçesine düştü. Kumluca 130 kilogram, İbradı 118 kilogram, Kemer 106 kilogram, Muratpaşa 103,6 kilogram, Kaş 101,7 kilogram, Konyaaltı 94,6 kilogram yağış aldı. Isparta'da ise son 24 saatte Yenişarbademli'ye 130, Sütçüler'e 114 kilogram yağış düştü.

Burdur'da elektrik kesintisi: 23 Nisan Salı günü kesinti uygulanacak ilçelerin listesi... Burdur'da elektrik kesintisi: 23 Nisan Salı günü kesinti uygulanacak ilçelerin listesi...