Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 8 bin sürekli işçi alımı ilanı sonrasında kura çekiminin yapılacağı tarih merakla bekleniyor. Sağlık Bakanlığı üzerinden Şubat ayında tamamlanan başvuruların ardından gözler işçi alımı kura tarihlerine çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre 8 bin işçi alımı kura çekimi için tarih belli oldu.

BAKAN KOCA KURA ÇEKİMİ İÇİN TARİH VERDİ

Bakan Koca, “Nisan’ın 4’ünde çekiliş var. Mülakat filan yok, doğrudan direk atama. Canlı, herkesin görebileceği şekilde, Youtube üzerinden noter huzurunda 8 binin çekilişi olacak.” ifadelerini kullandı. Taşra teşkilatlarında istihdam edilecek asıl ve yedek adaylar kura çekiminin ardından duyurulacak.

Antalya'da sağlık skandalı! Antalya'da sağlık skandalı!

“8 BİN İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ 3-4 NİSAN’DA”

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “ÖSYM’nin 27 bin personel alımı ile ilgili yerleştirme sonuçları 4 Mart 2024 tarihinde açıklanmıştır. Bu kişilerin sözleşmeli pozisyonlara atama işlemlerinin devam etmesi nedeniyle, taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 8.000 sürekli işçi alımı kurası 3-4 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir" ifadelerine yer verilmişti. Atamayla ilgili bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

KURA ÇEKİMİ CANLI NASIL İZLENECEK?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kuraları diğer personel alımlarında olduğu gibi Sağlık Bakanlığı'nın Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacak olup, atamalara ilişkin bilgi ve belgeler ile beraber her türlü duyuru Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfası olan yhgm.saglik.gov.tr adresinden erişime açılacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ