Ülkemizde özellikle son dönemlerde yakından takip edilen bir spor dalı olan voleybolda, her biri birbirinden başarılı voleybolcularımız sayesinde çeşitli başarılara imza atıyoruz. 

Milli takımda birçok başarı yakalamış olan Saliha Şahin de başarılı oyunculuğu yanı sıra güzelliği ile de beğeni toplayan bir voleybolcumuz olmuştur.

Merak edenler için Saliha Şahin kimdir sorusuna yanıt verdik. İşte, detaylar…

Saliha Sahin Kimdir

Saliha Şahin Kimdir?

Saliha Şahin son dönemlerde popüler olan isimler arasında yer almaktadır. Özellikle sergilediği başarılı performanslar ve diğer ülkelerde Türkiye’yi temsil etmesiyle ön plana çıkmıştır. 

Diğer voleybolcularda olduğu gibi Saliha Şahin boy ve kilo gibi konular yönünden de merak edilmektedir. Peki, Saliha Şahin kimdir? Ünlü voleybolcu hakkında araştırılan tüm konulara değindik….

Saliha Şahin 5 Kasım 1998 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Saliha Şahin kardeşi Elif Şahin gibi Türk milli voleybolcudur.

Saliha Şahin’in voleybol kariyerinde elde ettiği başarılar hem kulüp hem de milli takım düzeyinde oldukça dikkat çekicidir. Eczacıbaşı formasıyla önemli başarılara imza atan Şahin, 2019 yılında Spor Toto Şampiyonlar Kupasını kazanmıştır ve aynı yıl FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda ikincilik elde etmiştir.

Saliha Sahin Kimdir 5

Saliha Şahin’in Başarıları

2020 yılında AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası’nda şampiyonluk sevinci yaşayan Şahin, 2021-22 sezonunda CEV Kadınlar Kupası’nı kazanarak önemli bir başarıya daha imza atmıştır. 2022 yılında ise FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmıştır. 2023 yılında CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde ikinci olmuşlardır.

Chemik Police takımıyla da başarılı bir performans sergileyen Saliha Şahin, 2023 yılında Polonya Süper Kupası’nı kazanmıştır ve 2023-2024 sezonunda TAURON Liga’da şampiyonluk yaşamıştır.

Milli takımda da başarılarıyla göz dolduran Şahin, 2017 yılında FIVB U23 Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluk yaşamıştır. 2021 yılında FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde bronz madalya kazanırken, 2023 yılında aynı turnuvada şampiyonluk sevinci yaşamıştır. Bu başarılara bakarak, Saliha Şahin’in kariyerinde ne kadar önemli bir yer tuttuğunu ve voleybol dünyasında ne kadar başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Saliha Şahin başarıları listesi aşağıdaki gibidir:

Eczacıbaşı

 • 2019: Spor Toto Şampiyonlar Kupası - Şampiyon
 • 2019: FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası - İkinci
 • 2020: AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası - Şampiyon
 • 2021-22: CEV Kadınlar Kupası - Şampiyon
 • 2022: FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası - Bronz Madalya
 • 2023: CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi - İkinci

Chemik Police

 • 2023: Polonya Süper Kupası - Şampiyon
 • 2023-2024: TAURON Liga - Şampiyon

Milli Takım Başarıları

 • 2017: FIVB U23 Kadınlar Dünya Şampiyonası - Şampiyon
 • 2021: FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi - Bronz Madalya
 • 2023: FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi - Şampiyon

Saliha Sahin Kimdir 6

Saliha Şahin Neden Milli Takımda Yok?

Son dönemlerde de Saliha Şahin’in milli takımda yer almayacağı haberleri yayılmıştır. Bu haber sevenlerinin dikkatini çekmiştir. Başarılı smaçör Saliha Şahin kendi isteğiyle aldığı kararla sağlık sorunları sebebiyle milli takımda yer almayacaktır. 

Saliha Sahin Kimdir 4

Saliha Şahin Hangi Takımda Oynuyor?

Saliha Şahin aslen nereli gibi kişisel hayatına dair sorulara değindikten sonra kariyer hayatına ilişkin detaylara da yer verelim…

Saliha Şahin ilk olarak Karayollar altyapısında voleybol oynamaya başlamıştır. Daha sonra 2018 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde oynamaya başlamıştır. Burada başarılı bir performans gösteren Saliha Şahin, tekrar bir yıllığına Karayolları’nda oynamış ardından 2019 yılında tekrar Eczacıbaşı’na dönmüştür ve burada Spor Toto Şampiyonlar Kupasını kazanmıştır. 

Ardından Saliha Şahin 2023 yılında Chemik Police Polonya voleybol takımına transfer olmuştur. Burada 2023 Polonya Süper Kupası’nı kazanmıştır. 

Şu anda Saliha Şahin hangi takımda takımda olduğu da merak konusu olmuştur. Chemik Police voleybol takımının ardından Şahin, Beşiktaş’a transfer olmuştur ve hala burada performans sergilemektedir. Aynı zamanda Türkiye kadın millî voleybol takımında yer almıştır.

Saliha Şahin yer aldığı takımlar listesi aşağıdaki gibidir:

 • Karayolları (2013-2018) 
 • Eczacıbaşı (2018)
 • Karayolları (2018-2019)
 • Sarıyer Belediyespor (2019-2020)
 • Eczacıbaşı (2019-2023)
 • Chemik Police (2023-2024)
 • Beşiktaş (2024- devam ediyor)

Saliha Sahin Kimdir 2

Sıkça Sorulan Sorular

Saliha Şahin kimdir ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Saliha Şahin Sevgilisi Var mı?

Özel hayatı merak edilen bir isim olan Saliha Şahin’in sevgilisi olup olmadığı bilinmiyor. 

Saliha Şahin Kaç Yaşında?

5 Kasım 1998 tarihinde dünyaya gelen başarılı voleybolcumuz Saliha Şahin 25 yaşındadır.

Saliha Şahin Nereli?

Başarılı smaçör Saliha Şahin Ankara’da doğup büyümüştür.

Saliha Şahin Boyu Ne Kadar?

Türkiye kadın millî voleybol takımında ve Beşiktaş Spor Kulübünde yer alan Saliha Şahin 1.87 cm boyundadır.

Muhabir: Duygu Tekin