Yerel seçimlere sayılı günler kala Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde seçim yarışı kızışıyor. AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan adayı Durali Kolpak, Konyaaltı Belediyesi'nde işçi alacaklarına yönelik düzenlediği basın toplantısında CHP adayı Cem Kotan’a yüklendi. CHP’nin Konyaaltı’nda polis ve Mehmetçik düşmanı birini aday gösterdiğini anlatan Kolpak, “CHP sanki gösterecek başka bir aday yokmuş gibi militan bir ismi aday gösterdi. Bu isim Konyaaltı’nın huzurunu bozar” ifadelerine yer verdi.

“DEVLETİN POLİSİNE TAŞ ATANDAN BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ”

AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan adayı Durali Kolpak, yerel seçimlere sayılı günler kala basın toplantısı düzenledi. Konyaaltı Belediyesi çalışanlarının son 2 aydır maaşlarını düzenli alamadığını anlatan Kolpak’ın en önemli gündemi ise CHP Belediye Başkan adayı Cem Kotan oldu. Kolpak, Memleket Partisi Konyaaltı Belediye Başkan adayı Onur Duruk’la ilgili olarak, “İlçemizde birbirinden değerli şehri bilen tanıyan arkadaşlarımız var. Mesela Onur Duruk kardeşim gibi. CHP şehri bilmeyen, 39 mahalleyi bilmeyen, Torosları bilmeyen bir adayı Konyaaltı’nda gösterdi” dedi. Kolpak, “Devletin polisine taş atan Mehmetçiğine laf söyleyenden belediye başkanı olmaz. Zaten bu aday seçimi kazansa bile hakkında devam eden davalarında ceza alır ve belediye başkanlığı düşer” dedi.

Durali Kolpak Ak Parti Adayı Basın

"KONYAALTI HALKIMIZ FIRSAT VERMEYECEKTİR"

“Devletin polisine taş atan, devlete karşı eylem yapan ve sokakta çöp bidonları yakan yüzünü maskeyle kapatan bir militan burada belediye başkanlığı yapamaz" diyen Kolpak açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

"Bu kişi cezasını almış, onay, onanmış. Artık iki tane daha devam eden mahkemesi var. Eğer bu mahkemede de ceza alırsa 12 ay geçtikten sonra belediye başkanlığı düşer. Bunu hukukçuların hepsi söylüyorlar. Buranın huzuru önemli. Buranın halkın refahı önemli. Halkla hizmet edecek belediye başkanlığı önemli. Buranın ehliyette olmayan, burayı tanımayan kişilere de Konyaaltı halkımız fırsat vermeyecektir diyorum. Tabii burada devam eden 2 tane dava var. Gezi olaylarına katıldığı sırasında polise direnmek, görevini yaptırmamak, yüzünü kapatmak, polise kaldırım taşı atan birisinde belediye başkanı olamaz. Terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda ile Mehmetçiğe, sosyal medyadan hakaret eden kişilerin gözaltına alınmasını adliye önünde protesto etmiş ve gözaltına alınmış bir isim Cem Kotan...”

AK Parti milletvekilini yıkan haber AK Parti milletvekilini yıkan haber

BELEDİYE PERSONELİNİN MAAŞI ÖDENMİYOR

Konyaaltı Belediyesi'nde çalışan personellerin maaşlarının son 2 aydır düzenli ödenemediğini anlatan AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan adayı Durali Kolpak, belediye borç batağı altında olduğunu dile getirdi. Kendinin belediye başkanı seçilmesi halinde ilk yapacağı iş olarak personel maaşlarının düzgün ödenebilmesi için sistem oluşturmak olduğunu anlatan Kolpak, “Göreve gelir gelmez borç batağı altında olan Konyaaltı Belediyesi’nde çalışan arkadaşlarımızın düzenli maaş almalarını sağlayacağız. Bunun için belediye bünyesinde yer alan kiralık yerlerin kira sözleşmelerinde güncelleme yapacağız. Bu sayede elde edilecek gelirle personel maaşlarının düzenli ödenmesini sağlayacağız. Hemen ardından ise ilgili bakanlıklarla görüşerek vaat ettiğimi tüm projeleri kısa sürede tamamlamaya çalışacağız” dedi.

Durali Kolpak Basın Toplatısı Gündem Cem Kotan

"BATMIŞ BELEDİYE..."

Konyaaltı Belediyesi'nin yüz elli milyon üzerinde borcu olduğunu söyleyen Kolpak, "Konyaaltı halkının sorunu bilmeyen batmış belediyenin altından çıkması mümkün değil. Belediyenin makine parkı dahi yok. Hepsi kiralık. Ben iki dönemdir belediye meclis üyeliği yapıyorum. Buradaki dönemde zaten mevcut belediye başkanı iki ayda üç ayda mecliste bir proje getirir. Ama biz oylarız. Yapılacak diye destekleriz. Ama hiçbirimizin temelini atmadı.  Bu sattıkları gayrimenkullerin, bankalardan aldıkları kredilerin yatırımı nereye yaptılar? Ben bunu soruyorum. Şu anda belediyeyi yüz elli milyonun üzerinde borcun altına soktular. Gayrimenkulde, çatır çatır arazi sattıkları için ilçemizde arazi kalmadı burada. Konyaaltı halkı her şeyi bilir. Yani kimi seçeceğinizi iyi bilir. Böyle yöneticilere fırsat vermeyecektir. Kendine hizmet edecek belediye başkanını seçecektir. Konyaaltı'na inşallah bir Nisan'da hayırlısıyla hizmet etmeye başlayacağız.” ifadelerine yer verdi. 
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER