Komedyen Pınar Fidan Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Programı Sunuyor? Ne İş Yapıyor? Pınar Fidan Ne Yaptı? Komedyen Pınar Fidan Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Programı Sunuyor? Ne İş Yapıyor? Pınar Fidan Ne Yaptı?

Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Feyyaz Yiğit yaptığı işlerle gündeme gelmeye devam ediyor. 

Özellikle “Gibi” dizisinden sonra Feyyaz Yiğit’in büyük bir fan kitlesi oluştu ve hayatı araştırılan biri olmuştur. Evli olduğu bilinen Feyyaz Yiğit’in özel hayatı da araştırılıyor.

Peki, Feyyaz Yiğit eşi Sedef İnanç kimdir? Detaylar, haberimizde…

Sedef Inanc Kimdir 6

Feyyaz Yiğit Eşi Sedef İnanç Kimdir?

“Gibi” isimli dizi ile adından sıkça bahsettiren Feyyaz Yiğit’in kiminle evli olduğunu bilenler eşi Sedef İnanç kimdir araştırması yapıyor. Peki, Feyyaz Yiğit’in evli olduğunu Sedef İnanç kimdir ve ne iş yapmaktadır?  

Sedef İnanç hakkında net bilgiler bulunmamakla beraber eşi Feyyaz Yiğit gibi bir dönem reklam ajansında çalıştığı yani reklamcı olduğu bilinmektedir. 

2016 yılından beri aşk yaşayan çift 25 Eylül 2018 tarihinde sade bir düğün ile dünya evine girmiştir. Geniş kitlelere sesini duyuran Feyyaz Yiğit instagram hesabından da düğün fotoğraflarını paylaşarak evlendiğini duyurmuştur.

Feyyaz Yiğit eşi kimdir sorusuna yanıt verdik. Şimdi diğer merak edilen konular da değinelim…

Sedef Inanc Kimdir 2

Feyyaz Yiğit Kimdir?

Tam ismi Feyyaz Yiğit Çakmak olan oyuncu, 1 Temmuz 1988 tarihinde Düzce’de dünyaya gelmiştir. Türk yazar, müzisyen, senarist ve oyuncudur.

Feyyaz Yiğit üniversite eğitim hayatını Ankara’da geçirmiştir. Lise eğitimini Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin Resim Bölümünde tamamlayan Feyyaz Yiğit, üniversite hayatını Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünde tamamlamıştır.

Feyyaz Yiğit, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünden mezun olduktan sonra bir reklam ajansında çalışmaya başlamıştır. Reklam ajansında çalıştığı dönem Okan Bayülgen ile tanışan Feyyaz Yiğit bu sayede ekranlara çıkmaya başlamıştır. 

Feyyaz Yiğit, Okan Bayülgen’in “Disko Kralı” isimli programının müzik grubuna dahil olmuş ve böylece tanınmaya başlamıştır. Fakat Feyyaz Yiğit ilk çıkışını “Ölümlü Dünya” isimli filmle yapmıştır. 

Birçok dizi ve filmde yer alan Feyyaz Yiğit, Ölümlü Dünya adlı filmde sergilediği performansla Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde “Komedi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne sahibi olmuştur. 

Bu başarısı ile ismi parlamış ve ardından “Gibi” isimli kendi imzasını taşıdığı diziyi yayınlamış ve büyük bir beğeni toplamıştır. Bu dizisi ile de 2022 yılında 48. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır. 

Feyyaz Yiğit’in yer aldığı dizi, film ve reklamlar aşağıdaki gibidir:

 • Feyyaz (2012)
 • Sabit Kanca (2013)
 • Ölümlü Dünya           (2018)
 • Cinayet Süsü (2019)
 • Menajerimi Ara (2020)
 • Gibi (2021)
 • Ölümlü Dünya 2 (2023)
 • Akbank (Reklam filmi)
 • Eti Wanted (Reklam filmi)
 • Lipton (Reklam filmi)
 • Spotify (Reklam filmi)

Sedef Inanc Kimdir 5

Feyyaz Yiğit Kiminle Evli?

Feyyaz Yiğit Sedef İnanç ile evlidir. Yiğit ve İnanç çifti 25 Eylül 2018 yılında dünya evine girmiştir. 

Feyyaz Yiğit Çocuğu Var mı?

2018 yılından beri evli olan Feyyaz Yiğit ve Sedef İnanç çiftinin çocuğu bulunmamaktadır.

Muhabir: Duygu Tekin