Antalya’da bulunan Uncalı Şehitliği ‘Anneler Günü’nde duygusal anlara ev sahipliği yaptı. Evlatlarının kabirlerini ziyaret eden şehit anneleri, dualar eşliğinde çocuklarıyla hasret giderdi. 

Antalya ve İzmir'den alıp Adıyaman'da satıyor! Kurbanlık develer 300 bin TL'ye satılıyor Antalya ve İzmir'den alıp Adıyaman'da satıyor! Kurbanlık develer 300 bin TL'ye satılıyor

ANTALYA ŞEHİTLİĞİ’NDE BURUK ANNELER GÜNÜ

Antalya’da Uncalı Mezarlığı’nda bulunan Şehitlik, Anneler Günü’nde evlatlarını vatan uğruna şehit veren anneleri ağırladı. Anneler Günü'nde şehit anneleri, içlerindeki özlemi evlatlarının kabri başında dindirmeye çalıştı. Evlatları kendilerine gelemeyince çiçek alıp onların mezarları başına giden şehit anneleri buruk Anneler Günü’nü şehitlikte onlara dua ederek ve  Kur'an-ı Kerim okuyarak geçirdi. Ziyaret sırasında duygulanan şehit annesi, zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.  

EVLATLARI YERİNE BAYRAĞA SARILARAK HASRET GİDERDİLER

Evladı yerine Türk Bayrağı’na sarılarak hasret gideren şehit Tankçı Uzman Çavuş Fırat Yıldırım’ın annesi Selma Yıldırım, her Anneler Günü’nde oğlunun kabrini ziyaret ettiğini belirtti. Yıldırım, “Yavrularımız bu bayrak için, vatan için şehit düştüler. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet, annelerimize sabır diliyorum. Görev sırasında sis bombası atıyorlar, göz gözü görmüyor. Tankın kapağından içeri el bombası atıyorlar. Oğlumla birlikte bir askerimiz daha şehit düşüyor. Şehit olmadan önceki son anneler gününde görevdeyken abilerinden önce aramıştı beni, ‘Abimler aramadan önce ben seni aramak istedim’ demişti. Beni çok mutlu etmişti. Her anneler gününde, o bana gelemiyor ama ben onun yanına geliyorum” dedi. 


 

Kaynak: İHA