Türk televizyon dünyasının başarılı ve dikkat çeken sunucularından olan Serap Belovacıklı, son zamanlarda kariyer ve özel hayatıyla araştırılmaya başladı. 

Serap Belovacıklı kimdir araştırması yapanlar, Belovacıklı’nın hakkında pek çok noktayı öğrenmek istiyor. 

Buna göre Serap Belovacıklı neden yok, yaşı ve özel hayat ayrıntılarını araştırdık. İşte, detaylar…

Serap Belovacikli Kimdir 5

Serap Belovacıklı Kimdir?

Özellikle özel hayatına dair soru alan Serap Belovacıklı kariyer hayatı ile de isminden söz ettirmeyi başarmıştır. Peki, sunuculuğu oldukça fazla sevilen Serap Belovacıklı kimdir?

17 Temmuz 1984 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Serap Belovacıklı, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra BBC Eğitim Merkezinden diksiyon eğitimi, Basın Enstitüsü Derneğinde de Bilgisayar Destekli Araştırma Habercilik eğitimi almıştır.

Serap Belovacıklı kariyer hayatına ilk olarak, 2007 yılında Olay TV’de yönetmen olarak başlamıştır. Olay TV yönetmeliğinin ardından 2 yıl boyunca Habertürk’de çalışmıştır. Daha sonra ise Belovacıklı, Akşam Gazetesi’nde internet sitesi editörlüğü yapmaya başlamıştır ve burada birçok başarılı işe imza atmıştır. 

Akşam Gazetesi’nde yaptığı editörlük mesleğinin ardından Serap Belovacıklı, Artı1 TV adlı kanala geçmiş ve burada bir süre çalışmıştır. Daha sonra ise ilk sunuculuk deneyimini TVEM isimli kanalda yaşamıştır. 2015 yılına gelindiğinde de Yurt Gazetesi’nde kısa bir süre görev yapmıştır. 

Yurt Gazetesi görevinden ayrılan Serap Belovacıklı, Posta Gazetesi’nde politika editörü olarak görev yapmıştır. Buradaki politika editörlük görevi onu siyasete yakınlaştırmıştır ve 2018 yılında Ankara Bürosu’nda Haber Global’in siyaset muhabiri olarak görev yapmıştır. 

Antalya’da görüldü! Hem fare hem kanguru Antalya’da görüldü! Hem fare hem kanguru

2020 yılında Serap Belovacıklı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Basın Danışmanı olarak görev yapmıştır ve aynı zamanda hafta sonu Haber Global’de haber sunuculuğu yapmıştır. Günümüzde ise Belovacıklı, Sözcü TV’de haber spikerliği yapmaktadır.

Serap Belovacıklı görev aldığı yerler aşağıdaki gibidir:

  • Olay TV
  • Habertürk
  • Akşam Gazetesi
  • Artı1 TV
  • TVEM
  • Yurt Gazetesi
  • Posta Gazetesi
  • Haber Global
  • Sözcü TV

Serap Belovacikli Kimdir 2

Serap Belovacıklı Nereli?

Ünlü Sözcü TV sunucusu Serap Belovacıklı aslen Bursalıdır. 

Serap Belovacıklı Yaşı Kaç?

17 Temmuz 1984 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Serap Belovacıklı 40 yaşındadır.

Serap Belovacıklı kimdir sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdikten sonra ünlü sunucu hakkında merak edilen detaylara da yer verelim…

Serap Belovacikli Kimdir 6

Serap Belovacıklı Evli mi? Serap Belovacıklı Eşi Kim?

Serap Belovacıklı evlilik hayatında yaşadığı en son ki haberlerle gündeme geldi. Buna bağlı olarak Serap Belovacıklı boşandı mı ya da ilk eşi kimdi gibi sorulara maruz kalmıştır. 

Serap Belovacıklı Habertürk, Posta Gazetesi, Haber Global, Sözcü TV gibi birçok önemli kanal ve gazetede çalışmış ve merak uyandıran bir isim olmuştur. Özellikle özel hayatına dair oldukça fazla soru alan Serap Belovacıklı ilk eşi araştırılıyor. 

Belovacıklı’nın eski İYİ Parti Milletvekili Ümit Özlale ile Temmuz ayında evleneceği haberi gündeme geldi. İki ismin beraberliği gündeme bomba gibi düştü ve Serap Belovacıklı kimdir soruları sorulmaya başlandı. Serap Belovacıklı hayatına değdik fakat Ümit Özlale hayatına da bakalım…

Ümit Özlale 2020 yılında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2023 yılında yapılan genel seçimlerde ise Özlale, İYİ Parti İzmir milletvekili olarak seçilmiştir. Ardından Ümit Özlale 8 Nisan 2024 tarihinde de İYİ Parti İzmir milletvekilliği görevinden istifa etmiştir.

Serap Belovacıklı Boşandı mı? 

Serap Belovacıklı eski eşi hakkında medyada herhangi bir bilgi bulunmamaktadır fakat Serap Belovacıklı evleneceği yönündeki haberler gündemde yer almaktadır.

Serap Belovacikli Kimdir 3

Muhabir: Duygu Tekin