Serik Belediyesi'nin ekim ayı meclis toplantısında, Sanayi kavşağından Belkıs köprüsüne kadar olan D-400 kara yolunun her iki tarafında yaklaşık 65 metre eninde ve toplam 600 dönümlük alanın ticari alana çevrilmesi için plan tadilatı ve uygulama yapılmasına yönelik bir konu görüşüldü. Başkan Aputkan konu hakkında,

"İlçemizde doğuya doğru da bir gelişme olacak. Tamamı ticari alan olacak. Buraya soğuk hava deposu, galeri gibi iş yerleri açılabilecek ama hurdacı açılmayacak. Görsel olarak hoş olmayan işletmeler açılmayacak"

şeklinde açıklamada bulundu.

YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİNİN  YENİ TARİHİ BELLİ OLDU

Belediye Başkanı, 1 Ekim Pazar günü Kadriye güreş alanında yapılması planlanan Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin hava muhalefeti nedeniyle ertelendiğini ve 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirileceğini duyurdu.

BELEDİYE PERSONELİNE İLİŞKİN İDDİALAR

Son günlerde gündemde olan ve belediye personelinin de adının karıştığı iddialar doğrultusunda, tüm siyasi partilerin temsilcilerinden oluşturulan Hukuk Komisyonu bir inceleme raporu hazırladı. Raporun okunmasının ardından Başkan Aputkan,

"Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ile ilgili bir görevimiz var. Böyle bir komisyon kuruldu. Komisyon çalışmalarını yaptı"

dedi. Hukuk Komisyonu Başkanı MHP'li Meclis Üyesi Süleyman Ertürk ise bu konuda savcılığa başvurulmasını talep ederek,

"Bu konu ciddi manada herkesi zan altında bırakıyor. Bir an önce savcılığa intikal ettirilip araştırılmasını talep ediyoruz"

şeklinde konuştu.

APUTKAN'DAN YARGIYA GÜVEN VURGUSU

Başkan Enver Aputkan, belediye personelinin olumsuz bir şekilde anılmasının hiçbirini mutlu etmediğini belirtti ve yargının kararını beklediklerini vurgulayarak,

"Yargı kararını verecek" dedi.

Belediye Başkanı Enver Aputkan ile Hukuk Komisyonu Başkanı Süleyman Ertürk arasında, hazırlanan komisyon raporu üzerinde bir süre sözlü tartışma yaşandı. Yaşanan bu tartışmaların ardından meclis oturumu 6 Ekim'de devam etmek üzere sonlandırıldı.