TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Serik Belediyespor'da ligin 6. haftasından sonra göreve getirilen teknik direktör Engin Korukır, gazetecilere açıklama yaptı. Göreve başladıktan sonra 4 maç oynadıklarını hatırlatan Engin Korukır, kupada iddialı olmaktan ziyade ligde başarılı olmayı hedeflediklerini belirtti.

Okçular bu kez Ulusal Egemenlik Kupası için yarışacak Okçular bu kez Ulusal Egemenlik Kupası için yarışacak

Futbolcularının şu anki durumunun iyi olduğunu söyleyen Engin Korukır, son maçtaki hakem hatalarına yönelik eleştirilerde bulundu. Çok iyi bir maç oynadıklarını ancak sonuç alamadıklarını anlatan Engin Korukır,

"Gerçekçi olmak lazım. Bizim istediğimiz teknik heyete de futbolcularımıza da söyledik. Yönetimimize de söyledik. Bu takımı bu tehlikeli bölgeden uzaklaştırmak. Yani ilk geldiğimizde çok tehlikeli bir bölgeydi ama daha çok maç var. Şu anda kazanıyorsun, kaybediyorsun. Aradaki bir puan rakibinin altına giriyorsun ya rakibin üstüne çıkıyorsun. Öyle oluyorsun. Önümüzdeki maçların asgari dışarıdaki puan mı, içerideki üç puan mı çok önemli? Bu sistemi oturtturursak o zaman daha farklı olacak ki devre arasında da bazı hamlelerimizin olması lazım. Bildiğimiz, tanıdığımız karakteriyle ön planda olan oyuncu gruplarını da almayı düşünüyoruz. Ve iyi şeyler yapacağız. Ama gerçekçi olmak lazım. Doğru yapılan olur. Önümüzde Bursa maçı var. Bursa maçını çok önemsiyoruz. Yüzde yüz kazanmamız gereken bir maç. Allah'ın izniyle bütün oyundaki, bütün pozisyonları taktiksel durumları hepsini iyi çalışacağız. Zaten çalışıyoruz. Kazanacağımızı düşünüyorum. Ama futbolda her şey olur ama ben kazanacağımıza yüzde yüz düşünüyorum" diye konuştu.