31 Mart yerel Seçimleri’nde galip olarak çıkan ve 74 yıl sonra Serik Belediyesi’ni kazana ilk CHP’li başkan olan Kadir Kumbul adliyede düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Serik Belediyesi CHP'li belediye meclis üyeleride görevlerine başladı.

KUMBUL DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

Mazbata törenine, CHP Serik İlçe Başkanı Şeref Çimen, CHP Serik ilçe yöneticileri, partililer başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Serik Belediye Başkanı Kadir Kumbul, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Servet Olcay Çil'den aldı. Serik Belediyesi CHP'li belediye meclis üyelerine de mazbataları Çil tarafından verildi.

Kumbul Dönemi Resmen Başladı 2

“DOĞUM GÜNÜNDE MAZBATASINI ALDI”

Mazbatasını aldıktan sonra törende konuşan Törende konuşanSerik belediye Başkanı Kadir Kumbul, “Ben Kadir gecesi günü doğmuşum. O yüzden ismim Kadir. Tesadüf müdür bilemiyorum ama böyle bir özel günde Kadir gecesi gününde mazbatamı teslim aldığım için çok mutluyum. Destek Serik halkından, hizmet bizden. Kimseyi ayırmadan canla başla herkesi kucaklayacağımıza, Serik için canımızı dişimize takıp çalışacağımıza söz vermiştik. Sözümüzü bugünden itibaren tutmaya başlıyoruz" dedi. Törende Hasibe Kumbul da eşini yalnız bırakmadı. Mazbata töreni sonrasında Kumbul ve meclis üyeleri toplu fotoğraf çektirdi.


 

Kaynak: DHA