Hızlı ve sağlıklı tırnak uzaması pek çok kişi için bir hayaldir. Kimyasal ürünlere başvurmadan doğal yöntemlerle bu hedefe ulaşmak da mümkündür. Tırnak uzatma yağları bu konuda en popüler ve etkili çözümlerden biridir. Peki, tırnak uzatan yağlar nelerdir? Sizin için araştırdık.

Tirnak Uzatan Yaglar 3

Tırnak Uzatan Yağlar: 4 Etkili Doğal Yağ

Tırnak uzatmak için hangi yağ çeşitleri etkili olabilir sorusu özellikle de birçok kadının en merak ettiği bakım ipuçları arasında yer alır. Tırnak uzamasında etkili olabilecek içeriğe sahip doğal yağlar bu konuda size yardımcı olabilir.

Tırnak uzatan yağlar arasında seçtiğimiz 4 etkili yağ aşağıdaki gibidir:

 • Zeytinyağı
 • Hindistan Cevizi Yağı
 • Jojoba Yağı
 • Badem Yağı

Şimdi tırnak uzatan yağlar listesine aldığımız alternatiflere daha yakından bakalım…

Tirnak Uzatan Yaglar 4

Zeytinyağı

E vitamini ve antioksidanlar bakımından zengin zeytinyağı, tırnaklarınızı nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olarak daha güçlü ve daha az kırılgan hale gelmelerini sağlar. Yatmadan önce ılık zeytinyağında tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi beş dakika bekletebilir veya tırnaklarınıza zeytinyağı masajı yapabilirsiniz.

Tirnak Uzatan Yaglar 6

Hindistan Cevizi Yağı

Laurik asit bakımından zengin Hindistan cevizi yağı, tırnaklarınızı nemlendirmeye ve korumaya destektir. Ayrıca antifungal ve antibakteriyel özellikleri ile tırnak enfeksiyonlarını önler.

Tirnak Uzatan Yaglar 7

Jojoba Yağı

Tırnaklarınızın doğal yağlarına benzeyen jojoba yağı, tırnaklarınızın emmesi ve nemlenmesini kolaylaştırır. Antioksidanlar bakımından da zengin olan jojoba yağı, tırnaklarınızı korumaya ve güçlendirmeye katkı sağlar.

Tirnak Uzatan Yaglar 5

Badem Yağı

E vitamini ve D vitamini bakımından zengin badem yağı, tırnaklarınızı güçlendirmeye ve kırılmaları önlemeye yardımcı olur. Tırnak etlerinizi de nemlendirerek yumuşatır.

Tırnaklar En Hızlı Nasıl Uzar?

Tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Tırnak uzatan yağlar haricinde deneyebileceğiniz diğer öneriler ise şu şekildedir:

 • Biotin, protein ve çinko açısından zengin besinler tüketin.
 • Bol su için.
 • Tırnaklarınızı düzenli olarak nemlendirin.
 • Tırnaklarınızı törpülerken törpünüzü her zaman aynı yönde hareket ettirin.
 • Asetonsuz oje çıkarıcı kullanın.
 • Tırnaklarınızı aşırı kimyasallara maruz bırakmaktan kaçının.
 • Tırnaklarınızı ısırmaktan veya yutmaktan kaçının.
 • Sigara içmekten kaçının.
 • Stresinizi yönetin.
 • Tırnak uzatma takviyeleri veya tırnak serumları kullanabilirsiniz.
 • Profesyonel bir manikür veya pedikür yaptırabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için protein, biyotin ve demir gibi besinlere ihtiyacı vardır. Bu besinlerden bol miktarda içeren meyveler, sebzeler, tam tahıllar ve yağsız proteinler gibi yiyecekleri tüketmelisiniz. Su ise tırnaklarınız da dahil olmak üzere tüm vücudunuzun sağlıklı kalması için önemlidir. Günde en az sekiz bardak su içmeyi hedeflemelisiniz.

Ek olarak tırnaklarınızı törpülemek, kesmekten daha iyidir. Törpüleme, kırılmaları ve soyulmaları önler. Tırnak cilası ve tırnak çıkarıcı gibi kimyasallar da tırnaklarınızı kuru ve kırılgan hale getirebilir. Bu ürünleri kullanırken eldiven takın ve tırnaklarınızı nemlendirmek için sık sık yağ kullanmanız tavsiye edilir.

Tirnak Uzatan Yaglar 8

Tırnak Uzatma Yağı Var Mı?

Tırnaklarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız tırnak uzatan yağlar ile diğer bazı ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca tırnak uzatma takviyeleri veya serumları kullanmayı deneyebilirsiniz. Profesyonel bir manikür veya pedikür yaptırmak da tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesine destektir. Fakat unutulmamalıdır ki tırnaklarınızın uzaması zaman alır. Bu ipuçlarını takip ederek tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güçlü uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak daha hızlı uzamalarını garanti edemezsiniz.

Tırnak uzatan yağlar sadece tırnaklarınızı besleyerek ve nemlendirerek daha hızlı uzamalarını sağlayacaktır. Aynı zamanda tırnaklarınızı güçlendirerek kırılmalarını ve soyulmalarını önler. Tırnak etlerinizi de besleyen bu yağlar, tırnak çevrenizin daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlar.

Jojoba Yağı Tırnak Uzatır Mı?

Jojoba yağı, tırnak uzamasını doğrudan hızlandırmaz olsa da tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güçlü uzamasına dolaylı bir etki sağlayabilir. Bu da kırılma ve soyulmayı önleyerek tırnaklarınızın daha uzun kalmasına katkıda bulunur. Tırnak uzatan yağlar arasında yer alan jojobanın faydaları şunlardır:

 • Tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi nemlendirerek kuruma ve kırılmayı önler. Nemli tırnaklar daha esnek ve dayanıklıdır. Bu da kırılma olasılığını azaltır.
 • E vitamini ve diğer besinler açısından zengindir. Bu besinler tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için gereklidir.
 • Sağlıklı tırnak etleri, tırnaklarınızın güçlü ve sağlıklı uzaması için önemlidir. Jojoba yağı, tırnak etlerinizi nemlendirerek ve besleyerek onları kuruluktan ve tahrişten korur.
 • Tırnak enfeksiyonlarına neden olabilecek bakterileri öldürmeye destek olabilir.

Tırnak uzatan yağlardan jojoba yağını haftada birkaç kez kullanarak tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güçlü uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak tek başına tırnak uzamasını önemli ölçüde hızlandıracağını beklememelisiniz.

Tırnaklarınızın uzaması da dahil olmak üzere genel tırnak sağlığınız, genetik, beslenme ve yaşam tarzı gibi diğer faktörlerden de etkilenir. Tırnaklarınızın uzamasını hızlandırmak için jojoba yağı kullanmanın yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenmek, bol su içmek ve tırnaklarınızı aşırı kimyasallara maruz bırakmaktan kaçınmak da önemlidir.

Tirnak Uzatan Yaglar 11

Hint Yağı Tırnak Uzatır Mı?

Hint yağının tırnak uzattığı bilinmektedir. Peki, ne konuda yardımcı olur?

Hint yağının tırnak uzatmadaki etkileri şöyledir:

 • Tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi nemlendirerek kuruma ve kırılmayı önler. Nemli tırnaklar daha esnek ve dayanıklıdır. Bu da kırılma olasılığını azaltır.
 • E vitamini ve diğer besinler açısından zengindir. Bu besinler tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için gereklidir.
 • Tırnak uzatan yağlardan biri olan Hint yağı ile yapılan masaj, tırnak yatağına kan akışını artırabilir. Bu da tırnaklarınızın ihtiyaç duyduğu besinleri ve oksijeni almasına yardımcıdır.
 • Tırnak mantarı gibi enfeksiyonlara neden olabilecek mantarları öldürür.

Hint yağını dilerseniz limon suyu ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Limon suyu, tırnaklarınızı beyazlatır ve parlatır. Ayrıca tırnaklarınızı törpülerken törpünüzü her zaman aynı yönde hareket ettirmelisiniz. Bu, tırnaklarınızın pul pul dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Bu yazımızda sizin için tırnak uzatan yağları derledik

Kaynak: HABER MERKEZİ