Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer’in seçim başlangıcını verdiği organizasyonda konuştu. Antalya Büyükşehir Belediye başkanı seçilmesi halinde Antalya’nın altın çağının başlayacağını savunan Tütüncü, Kepez Belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği hizmetleri, bu sözünün teminatı olarak gösterdi.

“80 BİN TAPU VERİLDİ”

Kepez Belediyesi’nde olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi’nde de köklü ve kalıcı hizmetlere imza atmak istediğini dile getiren Tütüncü, “15 yıl önceki Kepez, her caddesinde, her sokağında belediyenin çözmesi gereken sorunların olduğu bir bölgeydi. Kepez, Antalya’da baş gösteren çarpık kentleşme ve gecekondu probleminin yaşandığı bir ilçeydi. Tam 90 bin gecekonduyu Kepez’de kaldırdık. Bu çok önemli bir başarıydı. Kepez’de, 80 bin adette tapu verildi” dedi.  

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ‘MİMAR SİNAN’ GÖNDERMESİ

Kepez Belediyesi başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği hizmetler üzerinden mesajlarını sürdüren Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tütüncü, “1200 kilometreden fazla yeni yol açtık Bütün bunları belediyenin imkanlarıyla, kendi araçlarıyla yapıldı. Kepez’e 15 yılda 3,5 milyon metre kare yeni yeşil alan ilan ettik ve 500 mahalle parkı kazandırdık. Şu anda Kepez’de 50’den fazla kültür sanat faaliyeti yapabileceğimiz alanlar var. Aynı anda 100 bin kişiye hizmet verebileceğimiz kültür sanat alanlarımız var.  Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde de 18 tane aynı anda toplantı yapabileceğimiz salonlarımız var. Antalya Büyükşehir Belediyesi bugün gelsin Mimar Sinan Kongre merkezi gibi bir kongre merkezi yapsın“ diye konuştu.

'Halkın doktoru' Nefi Kara'dan halk odaklı projeler 'Halkın doktoru' Nefi Kara'dan halk odaklı projeler

“KAMU YATIRIMLARINI BÖLGEYE ÇEKMEYİ BAŞARDIK”

Kepez bölgesine kazandırılan yatırımlar üzerinden seçim mesajlarını sürdüren Tütüncü, “Dokumapark, günlük 65 bin ziyaretçiyi ağırlıyor. 1952 tarihinde hayal edilen kent müzesini Dokumapark’ta kurduk. Yaptığımız her hizmetin sonunda kazanan bu güzel şehrin insanları oldu. Bugün Kepez, 15 tane hastanesi olan bir ilçe. Yaptığımız 60 aile sağlığı merkezilerini saymıyorum bile. Biz, kamu yatırımlarını bölgeye çekmeyi başardık. Belediyecilik çalışmalarımızla bölgeyi kalkındırdık. Bugünden sonra bu hizmetleri çok daha geliştirmeye ihtiyacımız var. Biz büyükşehir ile ilçe belediyesini birleştirelim, hizmetleri en güzel hale getirelim istiyoruz. Antalya’nın altın çağını başlatalım diyorum“ diyerek sözlerini noktaladı.

Muhabir: VELİ AKOĞLU