Antalya’nın Aksu ilçesinde hırsızların yeni hedefinde cami ve pazar yerlerinin tuvaletleri var. Tepki çeken hırsızlık olayı bu kez Çamköy Mahallesi Kapalı Pazar yerinde yaşandı.

SU SAYAÇINA KADAR ÇALDILAR

Pazar yerine gece saatlerinde gelen kişi ya da kişiler gözüne tuvaletin temel ihtiyaçlarını kestirdi. Hırsızlar pazar yerinin tuvaletinin kapısını, lavabo musluklarını ve su sayacağına kadar çaldı. Hırsızların demir kapıyı yerinden çıkararak ve su sayacını da sökerek götürmesi ağızları açık bıraktı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen Çamköy Mahalle Muhtarı İsmail Kütük gördüğü manzara karşısında şaşkınlık yaşadı. 

"BU KADAR DA OLMAZ YAZIK"

Hırsızlar karşı isyan eden Kütük, “Gerçekten sözün bittiği yerdeyiz; bu duruma kadar düşen insanlara diyecek bir şeyim yok. Mahallemiz kapalı pazar alanındaki tuvalet alanımızın kapısı, lavabo muslukları ve sayacı söküp alınmış. Bu kadarda olmaz, yazık. Bunu eseri bu hale getirene Allah iyi demez, daha da söyleyecek sözüm yok” dedi.

EKİPLER TEDBİRLERİ ARTTIRDI

Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise son günlerde yaşanan hırsızlık olaylarına karşı tedbirleri arttırdı. Ekipler olaya karışan kişi ya da kişileri bulmak için çalışma gerçekleştirdi. Pazar alanına gelen vatandaşlar ise tuvaletin kapısının yeniden takılarak çeşmelerinin de açılmasını istedi. 
 

Muhabir: ERTUĞRUL GÜN