Bu yıl 23'ncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde, besteci, piyanist ve yazar Anjelika Akbar sahne aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilen piyano festivali, çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU

Festival kapsamında Akbar, Atatürk Kültür Merkezi'nde yeni müzik albümü "Ahenk 432"nin gala konseri ile müzikseverlerle buluştu.

6 ŞUBAT DEPREMİNDEN İLHAM ALDI

Ülkemizde yaşanan 6 Şubat depreminin ardından besteleyerek, 432 Hertz frekansı ile kaydettiği 11 eserden oluşan 'Ahenk 432' albümüyle bir ilke imza atan Anjelika Akbar’ın performansı, AKM’yi dolduran piyano tutkunları tarafından uzun süre alkışlandı. Albümündeki 18 eseri de çalan Akbar’ın özellikle ‘Haydar Haydar’ türküsü ve Yunus Emre’nin ‘Severim Ben Seni’ ilahisini yorumlaması müzikseverlerin büyük beğenisini topladı.

UZUN SÜRE AYAKTA ALKIŞLANDI

Daha önce de çok kez geldiği kültür sanat şehri Antalya’da birçok hayranı bulunan Akbar, yeniden Antalya’da müzikseverlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, salonu dolduran konuklara tam anlamıyla müzik ziyafeti sundu. Konserin ardından ayakta alkışlanan ünlü sanatçıya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer tarafından plaket ve çiçek taktim edildi.

Halk Eğitim'den Öğrenci İşleri, 'İmgesel Döngüler' sergisinde.. Halk Eğitim'den Öğrenci İşleri, 'İmgesel Döngüler' sergisinde..

PİYANO YILDIZLARI MÜZİKSEVERLERLE BİRARADA

Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde heyecan tüm hızıyla devam edecek. Festival kapsamında 13 Aralık’ta AKM’de Queenz of Piano, 15 Aralık’ta AKM’de ve 16 Aralık’ta Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Dorantes sahne alacak. 16 Aralık’ta Cam Piramit’te Candan Erçetin ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’la müzikseverlerle buluşacak. Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner Duo Blanc&Noir konseri 17 Aralık’ta AKM’de yapılacak. Havasi 19 Aralık’ta Cam Piramit’te, Can Saraç 20 Aralık’ta AKM’de, Igudesman&Joo 21 Aralık’ta yine AKM’de sahne alacak. 21 Aralık’ta Aksu Fen Lisesi’nde resital ve söyleşi gerçekleştirecek olan Gülsin Onay 22 Aralık’ta AKM’de kapanış konserinde sahne alacak.