Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nden (KONYSİAD) yapılan açıklamaya göre, Antalya Valisi Hulusi Şahin, kentte bir otelde düzenlenen derneğin toplantısına katılarak iş insanlarıyla bir araya geldi. İstek ve sorunları dinleyen, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Şahin, son günlerde Antalya'nın bazı ilçelerinde cesetlerin sahile vurmasına ilişkin açıklama yaptı.

Tabiplerden kanun değişikliğine itiraz! Tabiplerden kanun değişikliğine itiraz!

"HERKESİ BİR OLMAYA DAVET EDİYORUM"

Ardı ardına kıyıya vuran parçalanmış insan bedenlerinden sonra "Kentte seri katil mi var?" sorularının sorulmaya başlandığını aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"Bunlar belki bir seri katil cinayetleri değil ama yanı başımızda süren ve Gazze'de insanlık dramına tanık olduğumuz bir soykırım savaşı olduğu açık. Bulunan cesetler tahmini olarak Lübnan'dan, Avrupa'ya gitmek isteyen ve yaklaşık 90 kişinin olduğunu tahmin ettiğimiz bir geminin batması sonucu olduğuna dair bulgular var. Bu savaş bir an önce durmadığı sürece benzer tabloları görebiliriz. Bu nedenle yaşanan bu insanlık dramına karşı herkesi bir olmaya ve tepki göstermeye davet ediyorum."

KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan da doğa ve çevre odaklı projelere de destek verdiklerini söyledi. Toplantıya, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik ile bazı sivil toplum kuruluşu ile kamu kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

Kaynak: AA