Yağlı pehlivan güreşlerine Antalya’dan çıkan başpehlivanlar damga vurmaya devam ediyor. Antalya’nın son çıkardığı o dikkat çeken isim bakın kim oldu. İşte detaylar…

ÇALI GÜREŞLERİNDE USTA BAŞPEHLİVANLAR

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl birlikte düzenlediği 62. Geleneksel Tarihi Çalı Güreşleri, 800’ü aşkın pehlivanın kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Gün boyu süren ve halkın büyük ilgi gösterdiği güreşlerde İsmail Balaban, Orhan Okulu, Mustafa Taş, Fatih Atlı, Osman Aynur, Yusuf Can Zeybek ve Mehmet Yeşil Yeşil’in de aralarında bulunduğu 36 başpehlivan şampiyonluk için yarıştı.

RAKİPLERİNE KIRKPINAR MESAJI

Muratpaşa Belediyesi başpehlivanı Enes Doğan büyük mücadele ortaya koyarak finalle adını yazdırdı. Finalde Mustafa Taş’ı yenen genç güreşçi Doğan birincilik kürsüsüne çıktı. Usta isimlerin güreştiği organizasyondan şampiyon olarak çıkmayı başaran Enes Doğan,  rakiplerine “Kırkpınar’da bende varım” mesajı verdi. 

ORHAN OKULU İLE AYNI TAKIMDA

24 yaşındaki başpehlivan Enes Doğan bugüne kadar çıktığı 138 müsabakanın 98’inden galibiyetle ayrıldı. Çalı Güreşleri’nde zorlu rakiplerinin sırtını yere getirerek birinciliğe uzanan başpehlivan Enes Doğan, Antalya Muratpaşa Belediyesi’nde Orhan Okulu ile birlikte sezon geçiriyor. Doğan’ın aldığı başarılı sonuçlar Kırkpınar şampiyonu Okulu’ya dahi “Boynuz kulağa geçer” dedirtiyor. 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU