Ekranların sevilen oyuncusu Yasemin Kay Allen güzelliği ve başarıları kadar özel hayatıyla da merak ediliyor. Kısa sürede yeni bir aşka yelken açan Allen’ın sevgilisi bakın kim çıktı?

Yasemin Kay Allen’ın sevgilisi Erdal Kaya hakkında merak edilenleri sizler için derledik…

Yasemin Kay Ellen Kimdir 2

Yasemin Kay Allen Kimdir?

Son günlerde özel hayatıyla gündem olan Yasemin Kay Allen kimdir ve yaşantısı oldukça merak ediliyor. Yasemin Kay Allen, 10 Temmuz 1989’da Londra’da doğmuştur. 2024 itibariyle 34 yaşındadır.

Yasemin Kay Allen aslen nereli bu soruya da cevap verelim…

Antalya-Konya yolunda son durum (12 Nisan 2024 Demirkapı Tüneli açık mı! Antalya-Konya yolunda son durum (12 Nisan 2024 Demirkapı Tüneli açık mı!

İngiliz ve Türk asıllı olan oyuncunun Kaan isimli bir kardeşi vardır. Allen, üç yaşından beri Türkiye’de yaşamaktadır.

Yasemin Kay Allen lise yıllarında resim, Japonca, sinema televizyon gibi eğitimler almıştır ve kısa filmler çekmiştir. Yasemin Allen, Queensland Üniversite’sinin sinema televizyon bölümünden burs kazanmıştır. Oyuncu, üniversite eğitimini ise Müjdat Gezen Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır

Uzun boyuyla dikkat çeken Yasemin Kay Allen boy uzunluğu pek çok hayran tarafından merak edilmektedir. Allen 1.75 m boyundadır.

Yasemin Kay Allen Annesi

Yasemin Kay Allen’ın annesinin kim olduğunu öğrenenler oldukça şaşırıyor. Allen, İngiliz asıllı Türk Sinema ve Dizi oyuncusu Suna Yıldızoğlu’nun kızıdır.

Suna Yıldızoğlu, 26 Şubat 1955 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. 1.69 boyundaki Yıldızoğlu, ikizler burcudur. Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda Türk sinemasında etkili rollerde yer almıştır. Yıldızoğlu, oyunculuk kariyerinin yanı sıra genç oyuncu adaylarına da ders vermektedir.

Suna Yıldızoğlu, özel hayatını çoğunlukla ekranlardan uzak yaşamıştır. İlk eşi Kayhan Yıldızoğlu ile 1976 yılında evlenmiştir. Bu evlilik 1978’de bitmiştir. Yıldızoğlu, ikinci evliliğini Dudley Allen ile 1989 yılında yapmıştır. Bu evlilik 2017 yılına kadar sürmüştür.

Yasemin Kay Ellen Kimdir 3

Yasemin Kay Allen Babası

Yasemin Kay Allen’in babasının kim olduğu büyük bir merak konusudur. Yasemin Kay Allen’ın babası, Suna Yıldızoğlu’nun ikinci eşi Dudley Allen’dır. Dudley Allen İngiliz bir oyuncudur.

Yasemin Kay Ellen Kimdir 6

Yasemin Kay Allen Sevgilisi Kim?

Son günlerde herkesin dilinde olan Yasemin Kay Allen fbi sevgilisi Erdal Kaya’dır. Erdal Kaya’nın günümüzde ABD’de özel sektörlerde danışmanlık yaptığı ve atış eğitimleri verdiği bilinmektedir.

Erdal Kaya FBİ mi sorularının cevabının evet olduğu söylenebilir. Kaya, eski bir FBİ ajanıdır. Ayrıca sosyal medya fenomeni kimliğiyle de bilinmektedir.

Amerikalı Aynasız Kim?

Amerikalı Aynasız olarak bilinen eski FBİ ajanı Erdal Kaya, Yasemin Kay Allen’ın sevgilisi olarak gündeme gelmiştir. Özellikle Allen’ın sosyal medya hesaplarından sevgilisi Kaya’yla paylaştığı fotoğraflar dikkat çekti. Yasemin Kay Allen, eski FBİ ajanı sevgilisi ile ortak arkadaşları sayesinde tanıştığını söylemiştir. İkili kısa sürede çok iyi anlaşarak ilişkilerini sürdürmektedir.

Yasemin Kay Ellen Kimdir

Yasemin Kay Allen Dizileri

Allen, 2008’le Loreal’in yeni yüz yarışmasında finalist olduktan sonra Elif dizisinde başrol oynamıştır. Ardından Kavak Yelleri, Yerden Yüksek, Hayat Devam Ediyor gibi dizilerde yer almıştır.

Yasemin Kay Ellen oynadığı diziler şu şekilde sıralanabilir:

                        YIL

                    YAPIM

                       ROL

2008

Elif

Elif

2010

Kavak Yelleri

Elena

2010 – 2011

Yerden Yüksek

Juliette

2011 - 2012

Hayat Devam Ediyor

Pelin

2013 - 2014

Merhamet

Irmak

2014

Muhteşem Yüzyıl

Defne

2014

Kendisi

Sunucu

2014 - 2015

Şeref Meselesi

Sibel

2016

46 Yok Olan

Selin

2017

Fi

Ece

2019 – 2020

Strike Back

Katrina

2020

İyi Günde Kötü Günde

Melisa

2021

Olağan Şüpheliler

Zuhal

Yasemin Kay Allen kimdir hakkındaki en merak edilenleri sizin için cevaplandırdık.

Muhabir: Duygu Tekin