Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları 'kıymetlilerim' dediği yaşlıları unutmadı. Lelya ve Japon Koto Sanatçısı Atsuko Suetomi Yaşlılara Saygı Haftası'na özel 2 ayrı konser verdi. 

LELYA'YI JAPON SANATÇI KOTO EŞLİK ETTİ

Lelya'yı Koto sanatçısı Atsuko Suetomi eşlik etti. Lelya, Japon sanatçı Atsuko'nun Akdeniz Üniversitesi ve İbradı ile tanıştırdığı için mutlu olduğunu söyledi. 
22 Mart Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji bölümünde ve İbradı Necla-Yaşar Duru Gerontoloji Merkezi'nde gerçekleşen konserlerde Türk-Japon dostluğunun 100. yılına uygun Türk ve Japon bestecilerin eserlerine yer verildi. Özge Gülbey tarafından düzenlenen konserde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale Türküleri seslendirildi.  Türküleri eşlik eden izleyiciler duygusal anlar yaşattı. Konser sonrası Lelya ve Atsuko alkış yağmuruna tutuldu. 

"BU KONSER KIYMETLİLERİM İÇİNDİ..."

Akdeniz Üniversitesi Gerentoloji Bölümü'ndeki konser sonrası Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları duygularını şöyle ifade etti:

Adana'da Seyhan üzerinde su korteji Adana'da Seyhan üzerinde su korteji

"Yaşlılara Saygı Haftasını Sevgili Atsuko ile beraber,  iki ayrı konserle, Türk-Japon müziklerinden oluşan 100. dostluk yılımıza da  uygun  repertuvarımızla ilk Flüt ve Koto konserlerimizi başlatarak, keyifli bir şekilde  kutladık. İkisi de birbirinden çok farklı ve çok özeldi, çünkü benim kıymetlilerim içindi…Yüzlerinde güzel bir tebessüm bırakabildik. Ne mutlu! Emeği geçen herkese en içten teşekkür ve saygılarımı sunuyorum."

Muhabir: YEŞİM ERTAN