Kepezspor zaferlerine yeni zaferler ekliyor Kepezspor zaferlerine yeni zaferler ekliyor

Kadınlar Tenis Birliği’nin (Women’s Tennis Association) toplamda 115 bin dolar ödüllü turnuvası WTA 125 kategorisindeki Megasaray Hotels Open, Antalya Belek’teki Megasaray Tenis Akademi kortlarının ev sahipliğinde düzenlenecek. 26-31 Mart tarihleri arasında Türkiye Tenis Federasyonu ve Megasaray Tenis Akademi’nin iş birliğinde yapılacak Antalya’nın ilk WTA turnuvasının basın toplantısı gerçekleştirildi. Etkinliğe Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ile Zeynep Sönmez katıldı.

"SÜREKLİ STRATEJİLER GELİŞTİRİYORUZ"

Türkiye Tenis Federasyonu olarak her yapılan organizasyonun, bir öncekinden daha iyi olabilmesi için sürekli çalışmalar yaptıklarından bahseden Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Bugün burada olmamızı sağlayan sporcularımız için Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yönlendirmesi ile bizler de paydaşlarımızla birlikte bu işi büyütebilmek için sürekli stratejiler geliştiriyoruz. Şöyle ki tenis oyunu bir stratejidir. Tenis oynayan herkes bilir ki oyun stratejisini kurup kazanmak zorundasınız. Oyuncular bunu kortta planlarken Bakanlığımızın da talimatıyla bizler de sporun tabana yayılması noktasında planlamalar gerçekleştirip kortlarda sporcu sayılarının artmasını sağlayıp artan sporcularımızın da ulusal ve uluslararası başarı sağlayabilmesi için organizasyonlar yapmak zorundayız” dedi.

"TENİSİN BARIŞÇIL DİLİNİ YAYIYORUZ"

Tenisin bütçe gerektiren bir spor dalı olduğundan bahseden Başkan Cengiz Durmuş, "Altyapının yeteneklerin taranması ile ilgili eğitim sistemden geçer. Vücudun dilini özellikle yeteneğini korta yansıtabilmeniz için ailesi ile başlayan sürecin il müdürlüklerimizle, antrenörlerimizle, velililerimizle, federasyonumuz ve bakanlığımız ile birlikte tam bir bütünlük içerisinde büyük bir strateji belirlemek gerekmekte. Bunlar olduğu zaman dünyanın en iyisi olabilme şansınız var. Bunlar olduğu zaman turnuvalarda kazanmanın sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Bizler de Türkiye Tenis Federasyonu olarak altyapıda Anadolu’nun her yerinde yetenekli gençlerin kortlarda olabilmesi adına Gençlik ve Spor Bakanlığımızın illerde, ilçelerde kortlar yapmasıyla, valilerimizle, belediye başkanlarımızla tenisin barışçıl dilini Türkiye’nin her noktasına yaydığımızı düşünüyorum. Buralardan yetenekli sporcularımızın da yukarılarda temsil edilebilmesi için Çağla ve Zeynep gibi değerli sporcularının ablalarının peşinden gidebilmeleri için büyük organizasyonlar da gerekiyor. Stratejik oyunun en önemli parçası da bizim için bu. Çünkü Türkiye Tenis Federasyonu olarak teniste başarılı olabilmek için biz de kendi stratejimizi kurduk. Bu turnuvaların ülkemizde yapılabilmesi hem sporcularımızın hem ailelerimizin maddi olarak rahatlaması hem de ülkemize spor turizmi adına katabileceğimiz değerler olarak da ülkemizde yapılabilir olması çok değerli" diye konuştu.

"ANTALYA TURİZM OLDUĞU KADAR SPOR ŞEHRİ"

Yapılan doğru planlamanın sonucunda Türk tenisini geliştirdikleri için Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, "Biz yarışmacı sporcu bulamadığımız bütün branşlarda doğru planlandığında artık dünya şampiyonları, olimpiyat sporcuları ve hedeflerine emin adımlarla ilerleyen genç sporcularla sizleri her organizasyonda farklı bir sporcularımızla buluşturuyoruz. Antalya turizm olduğu kadar bir spor şehri ve burası artık bir spor ülkesi dünyanın en güzel tesislerinde özel bir destinasyonda sporcularımız yarışmalara katılıyor. Turizm konuşulduğu kadar artık alternatif sezonlarda sporun konuşulduğu bir kentte yaşıyoruz. Bu yolda bizle yürüyen tüm sektör temsilcilerimize bu planlamanın baş mimarı Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığımıza ilimiz, sporcularımız ve Antalyamız adına teşekkür ediyorum. Katılan bütün sporcularımıza başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.


 

Kaynak: İHA