Gıda, giyim, kozmetik ürünlerinin yanı sıra aktüel ürün çeşitleri ile müşterilerine hizmet veren BİM, bu kez benzeri ender görülen bir aktüel ürün çeşidine imza attı. Satış öncesi katalog oluşturma çalışmalarına devam eden BİM, 3 Mayıs'tan itibaren para sayma makinesi satışı yapacağını duyurunca sosyal medya platformlarında geniş yankı uyandırdı. 

En yüksek artış yine veterinerlik hizmetlerinde En yüksek artış yine veterinerlik hizmetlerinde

"YENİ BANKNOTLAR İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?"

Ev ekonomisi ile ilgilenen aile bireylerinin yanı sıra bu kez ekonomistlerin de dikkatini çekmeyi başaran para sayma makinesi, "Tedavüle çıkacak yeni para birimlerine uyumlu" olması nedeniyle Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın, "Uzun süredir çağrıda bulunuyorum. 500 ve 1000 TL'lik banknot basın diye. Seçim sonrası zaten mecbur yapacaksınız. Neyi bekliyorsunuz?" tavsiyesini akıllara getirdi. 

"BİM YENİ BANKNOTLARA HAZIR"

Konuya dahil olan bir başka isim ise Ekonomist Şenol Babuşçu oldu. Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "BİM yeni banknotlara hazır. Tedavüle çıkacak yeni banknotlara uyumlu para sayma makinesini satışa çıkardı" ifadelerine yer verdi.

"TEDAVÜLE ÇIKACAK YENİ PARA BİRİMLERİNE UYUMLU"

Sosyal medya hesaplarında yayınlanan duyuruya göre bin 990 TL'den satışa çıkacak para sayma makinesi, barındırdığı birçok farklı özellikle de dikkat çekmeyi başarıyor. Peşin fiyatına 6 taksit imkanı sunulan para sayma makinesi, şu özellikleri barındırıyor:

* Tüm para birimlerini sayma/şüpheli para tespit etme
* Dakikada 1000 adet banknot sayma
* Karışık desteleme ve sayım yapma
* Deste yapma
* Tedavüle çıkacak yeni para birimlerine uyumlu
* UV-IR-MG sersörleri bulunmakta
* Ebat 250*230*145 mm

Muhabir: DUYGU TEKİN