20 üniversiteye yeni rektör atanması ile ilgili atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlar gereğince ALKÜ Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan atandı. Bu atama, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 6'ncı maddesinin b/1 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince verildi.

ÖNCEKİ REKTÖRÜN GÖREVDEN ALINMASI

Daha önce ALKÜ Rektörlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Ekrem Kalan, geçen haziran ayında hakkında suçlamalardan dolayı disipline sevk edilerek YÖK tarafından görevinden alınmıştı.

PROF. DR. KENAN AHMET TÜRKDOĞAN KİMDİR?

1978 yılında Ordu'da doğan ve İstanbul'a taşınan Prof. Dr. Türkdoğan, orta ve lise eğitimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Tıp eğitimi, uzmanlık, doçentlik ve Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı görevlerinde bulundu. AFAD ile birlikte İstanbul Sağlık Afet Planı'nın geliştirilmesi gibi önemli projelere imza attı. Evli ve bir çocuk babası olan Türkdoğan, orta derecede Arapça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

TÜRKDOĞAN'IN HİZMETLERİ VE BAŞARILARI

Kartal'da bina çökmesi ve Sabiha Gökçen uçak kazası olayında acil müdahaleyi yürüten Prof. Dr. Türkdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Bağcılar SUAM Hastanesi'nde de görev yaptı. ALKÜ'nün yeni dönemine damga vurması beklenen Türkdoğan'ın tecrübesi ve vizyonu, üniversitenin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

ALKÜ'NÜN YENİ DÖNEMİ

Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde yeni bir dönem başlıyor. Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan'ın rektörlük görevine atanmasıyla birlikte, eğitimde kalite, araştırma ve geliştirme, öğrenci memnuniyeti gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor. Bu yeni dönem, üniversitenin prestijini artırarak, bölgesel ve ulusal düzeyde daha etkin bir rol oynamasını sağlayacak gibi görünüyor.