Demet Evgar, uzun yıllardır televizyon ekranlarında karşımıza çıkan en ünlü isimlerden biri. Milyonları ekran başına kilitleyen ‘Bahar’ dizisiyle her hafta evlerimize konuk olan ve oldukça sevilen Evgar, özellikle de aile hayatıyla sıklıkla merak edilir.

Yigit Evgar Kimdir 2

Demet Evgar Kardeşi Yiğit Evgar Kimdir?

Demet Evgar ailesi ile de merak edilirken kardeşi Yiğit Evgar kimdir sorusu da araştırılan detaylar arasında yerini alıyor. Ablası gibi oyunculuk yapan Yiğit Evgar hakkında edindiğimiz bilgileri derledik…

Show TV’de yayınlanan Bahar dizisinin başrolü olan ve daha birçok film ve diziden de tanıdığımız Demet Evgar’ın kardeşi Yiğit Evgar 1988 yılında Manisa’da doğmuştur. Ablasının izinden giden ve oyunculuk yapan Yiğit Evgar ilk oyunculuk deneyimini 2007 yılında yayınlanan ‘Gençlik Başımda Duman’ dizisi ile yaşamıştır. Bu dizide ablası Demet Evgar ile beraber çalışmıştır.

Yiğit Evgar Kaç Yaşında?

Demet Evgar’ın kardeşi olan Yiğit Evgar hakkında en çok araştırılan konulardan biri yaşı olmuştur. 1988 yılında Manisa’da doğmuş olan Yiğit Evgar 36 yaşındadır. Kardeşi Demet Evgar 1980 doğumlu olup kardeşinden 8 yaş büyüktür.

Yiğit Evgar Nereli?

Şimdilerde 36 yaşında olan Yiğit Evgar ablası Demet Evgar gibi Manisa’da dünyaya gelmiştir. İkisi de aslen Manisalı olsalar da Arnavut kökenlidirler.

Yiğit Evgar Ne Mezunu?

Yiğit Evgar ilköğretim, ortaöğretim ve liseden sonra öğrenimine Kadir Has Üniversitesi’nde devam etmiştir. Sinema Televizyon bölümünden mezun olmuştur.

Yigit Evgar Kimdir 5

Yiğit Evgar Hangi Dizide Oynadı?

Yiğit Evgar kimdir sorusuyla birlikte hangi yapımlarla karşımıza çıktığı da merak edilir. Kadir Has Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden 2011 yılında mezun olan Yiğit Evgar, ilk kamera önü performansını reklam filmlerinde gerçekleştirmiştir.

Kariyeri boyunca ablasıyla birlikte de aynı projede yer alan Yiğit Evgar’ın oynadığı diziler aşağıdaki gibidir:

  • Gençlik Başımda Duman –2007
  • Kavak Yelleri –2008
  • Canım Ailem –2008

Ayrıca Yiğit Evgar’ın yönetmenliğini yaptığı film ve diziler de şu şekilde sıralanmıştır:

  • Ergin ile Gergin –2016
  • Bilmemek –2019
  • Balık Kraker –2019

Ayrıca çok sayıda kısa film yarışmasına da katılmış, 2018 yılında En Sevdiğim Kumaş isimli filminde sanat bölümünde çalışmıştır.

Yigit Evgar Kimdir 8

Yiğit Evgar Kavak Yellerinde Oynadı Mı?

Çok sayıda kısa film projesi ile yarışmalara katılan Yiğit Evgar döneminin popüler dizisi Kavak Yelleri ile asıl çıkışını yapmıştır. Ayrıca Ergin ile Gergin programının konsepti ile de dikkat çekmeyi başarmıştır. Kavak Yelleri isimli dizideyse Umut karakterine hayat vermiştir.

Demet Evgar Kardeşiyle Hangi Dizide Oynadı?

1 Kadın 1 Erkek, Yahşi Batı, Bahar, Yedi Numara ve Emret Komutanım gibi dizilerden de tanıdığımız Demet Evgar kardeşi Yiğit Evgar ile beraber de aynı projede çalışmıştır.

Kısa Filmleri ile öne çıkan kardeşi Yiğit Evgar ablasına kıyasla daha az dizide rol almıştır. Ancak ikili Gençlik Başımda Duman isimli dizide beraber oynamışlardır.

Yigit Evgar Kimdir 6

Demet Evgar’ın Kardeşi Bahar Dizisinde Oynadı Mı?

Gençlik Başımda Duman dizisi dışında da iki kardeşi beraber çalışırken görebiliriz. Yiğit Evgar’ın yönetmenliğini yaptığı Balık Kraker adlı kısa filmin başrolünde Demet Evgar bulunmaktadır.

Kardeşiyle olan projeleri dışında da aktif olarak çalışan Demet Evgar günümüzde Bahar dizisi ile ekranlarımıza çıkmaktadır. Medikal komedi ve dram türündeki bu dizide Demet Evgar başrollerden biridir. Ancak Demet Evgar’ın kardeşi Yiğit Evgar, Bahar dizisinde oynamamıştır. Demet Evgar kardeşi olmadan bu projede çalışmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yiğit Evgar kimdir sorusunun yanı sıra; Demet Evgar ve Yiğit Evgar kardeşler hakkında merak ettiğiniz diğer soruları da sizler için yanıtladık. Bu konu hakkında en çok merak edilen konulardan biri de Evgar ailesi olmuştur. İşte, sık sorulan sorular…

Demet Evgar Ailesi Kimdir?

Manisa’da doğup büyüyen Demet Evgar aslen Arnavut kökenlidir. Annesi Bingül Evgar’ın büyük çocuğudur. Demet Evgar oyunculuk hayatına 17 yaşında Manisa’da atılmıştır.

17 Mart 2022 tarihinde 6 yıldır beraber olduğu sevgilisi Levent Babataş ile evlenmiştir. Kendisi gibi oyuncu olan Levent Babataş ile 18 Ağustos 2022 tarihinde Mavi adını verdikleri ilk çocuklarını dünyaya getirmiştir.

Demet Evgar Kaç Kardeş?

1980 yılında doğan Demet Evgar’ın 1988 yılında doğmuş ve kendisinden 8 yaş küçük erkek kardeşi vardır. Yiğit Evgar ablası Demet Evgar gibi oyunculuk yapmaktadır. Ancak Yiğit Evgar genellikle kısa film projeleri ile tanınmaktadır.

Demet Evgar Nereli?

Bingül Evgar’ın tek kız çocuğu olan Demet Evgar 1980 yılında Manisa’da doğmuştur. 17 yaşında oyunculuk hayatına da Manisa’da atılmıştır. Manisa’da doğup büyümüş olsa da kendisi Arnavut kökenlidir.

Demet Evgar Kaç Yaşında?

Günümüzde Bahar dizisi ile ekranlarımızda boy gösteren Demet Evgar’ın film kariyeri oldukça kabarıktır. Demet Evgar 1980 yılında doğmuş ve şu an 44 yaşındadır.

Muhabir: Duygu Tekin