CHP’li Nail Kamacı: “Verimli bir toplantı oldu” CHP’li Nail Kamacı: “Verimli bir toplantı oldu”

Yeniden Refah Partisi (YRP) Döşemealtı Belediye Başkanı Mesut Hekimoğlu belediyenin finansal anlamda kısa sürede normale dönüp hizmet üretebilmesi için üretime geçmesi gerektiğini kaydetti. ”1 Nisan’dan sonra kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz” diyen Hekimoğlu, yeni seçilecek büyükşehir belediyesi başkanlarından medet uman rakiplerini ise ‘babasından harçlık bekleyen çocuklara’ benzetti.

EKONOMİK SIKINTININ NEDENİ SON 20 YILLIK YÖNETİMLER 

90 bin nüfusu, tarımsal ve sanayi üretimi ile Antalya ekonomisine büyük katkı sunan ilçenin son 20 yılda belediye yönetimlerinin kaynakları yanlış kullanmasından dolayı bugün Döşemealtı’nın sıkıntılı günler yaşadığının altını çizen Hekimoğlu, ilçenin kaynaklarını belediye bütçesine ek gelir yaratacak şekilde kullanacaklarını kaydetti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ AĞZININ İÇİNE BAKIYORLAR 

Karanfil Serası (1)

Seçim yarışına katılan diğer adayların projelerini tek tek incelediğini dile getiren YRP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Hekimoğlu, rakiplerinin vaat ettikleri projelerinin kaynaklarını nasıl sağlayacaklarını merak ettiğini söyledi. Döşemealtı Belediyesi’nin bugün itibariyle borç batağında olduğunu kaydeden Hekimoğlu, “Her iki rakibim de yeni seçilecek büyükşehir belediye başkanın ağzının içine bakıyor. Tıpkı babasından harçlık bekleyen çocuklara benziyorlar. Döşemealtı bu şekilde gelişemez, düzelemez” dedi. 

BELEDİYE ÜRETECEK BÜTÇE DÜZELECEK 

Ges Panel (1)Döşemealtı’nın kıraç dağlarına güneş enerji sistemi, kendi elektriğini üreten sanayi sitesi ve Tarım Bakanlığı’ndan yüzde 65 hibeli karanfil seraları kurarak belediye bütçesine ek kaynak oluşturacaklarını söyleyen Hekimoğlu, bu projelerden elde edilen kazancı Döşemealtı ilçesinin gelişimi ve dönüşümü için kullanacaklarını kaydetti.

Muhabir: Duygu TEKİN