Kocaeli'nin Gebze ilçesinde İbrahim Y. tarafından rehin alınan P&G fabrikasının işçileri, 9 saatin ardından kurtarıldı. Şahıs, tuvalet ihtiyacı için rehinelerin yanından ayrılınca operasyon için düğmeye basıldı. İbrahim Y. yakalandı, rehineler ise saatler sonra ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

PERŞEMBE GÜNÜ REHİN ALDI

Temizlik ve kişisel bakım ürünleri alanında faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan işçiler, geçtiğimiz Perşembe, saat 14.00 civarında İbrahim Y. tarafından rehin alındı. 7 personelin rehin alındığı haberi üzerine emniyet harekete geçerken Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt’da alanında uzman kişilerle durumu tüm yönleriyle ele aldı.

REHİNELERİN HESAPLARINDAN CANLI YAYIN AÇTI

İşçileri rehin alan İbrahim Y’nin, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla böyle bir eylem yaptığı belirlenirken, şahsın zaman zaman kendi ve rehin tuttuğu işçilerin sosyal medya hesaplarından canlı yayın açtığı gözlendi. Yakınlarından haber almak için saatlerce fabrika bölgesinde bekleyen vatandaşlar da sosyal medyada yapılan paylaşımları takip etti.

REHİNELER DE ŞAŞIRDI

Şahsı ikna çalışmaları sonuçsuz kalırken, ilginç anlar da yaşandı. Sosyal medyada açılan yayınlar sırasında 1 Şubat'ta doğum günü olan personel için pasta kesildi. Doğum günü dolayısıyla önceden hazırlık yapan personeller, İbrahim Y.'den izin istedi. Şüphelinin izin vermesiyle doğum günü kutlandı. Önceden alınan pastaya konulan mumlar, doğum günü olan personel tarafından üflendi. Ardından personel, arkadaşlarına sarıldı. Tüm bu anlar, sosyal medyadan saniye saniye canlı olarak yayınlandı.

Adana’da tutuklamalar arttı, suç oranı düştü Adana’da tutuklamalar arttı, suç oranı düştü

TUVALETE GİTTİ, OPERASYON BAŞLADI

İbrahim Y. ile saatlerce yürütülen müzakerelerden olumlu netice elde edilemedi. Şahıs, Saat 23.40 sıralarında tuvalet ihtiyacı için rehinelerin yanından ayrılınca operasyon için düğmeye basıldı. Rehinelerin hayatı için her detayı düşünen ekipler, başarılı bir operasyonla şahsı gözaltına alındı. 7 rehine ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı, İbrahim Y. ise gözaltına alındı. Operasyonun ardından şahsın yanında 2 silahının bulunduğu bildirildi.

Kaynak: İHA