Adana’nın Kozan ilçesinde termometrenin 40 dereceyi aşması ile birlikte vatandaşlar doğal tabiat parkına ve soğuk su kaynaklarına akın etti. Dağılcak Tabiat Parkı'nda aileleir ile bir araya gelen vatandaşlar suya girip serinlerken aileleriyle de piknik yapıp sıcak havaların keyfini çıkardı.

ADANA’DA TERMOMETRELER 40 DERECEYİ GÖSTERDİ

Meteorolojinin aşırı sıcak uyarısı yaptığı Adana’nın Kozan ilçesinde termometreler 40 derece ve üzerini gösterirken nemle birlikte sıcak hava daha yoğun bir şekilde hissedildi.  Vatandaşlar bir anda bastıran aşırı sıcak nedeni ile tabiat parkı ve doğal kaynak sularına akın ederek serinlemeye çalıştı. 

ADANALILAR SICAK HAVALARI FIRSAT BİLEREK PİKNİK YAPTI

Alapınar Mesire Alanı'nda gençler doğal kaynak suyuna girerek serinlerken, Dağılcak Tabiat Parkı'nda ise aileler kaynak suda hem serinledi hem de aileleri ile birlikte piknik yaptı. Aşırı sıcaktan kaçtıklarını ve serinlemek için geldiklerini aktaran Levent Biçer, aşırı sıcak olduğunu söylenenden, hissedilenin daha da sıcak olduğunu ifade etti.  

‘TEMMUZ AĞUSTOS AYINI DÜŞÜNEMİYORUZ’

Kozan’da bir günde aşırı sıcak hava ile karşılaştıklarını kaydeden Sultan Sarraf ise hissedilir sıcağın 40 derece üzeri olduğunu kaydederek ailesi ile birlikte su kaynaklarına geldiklerini ifade etti. İkranur Biçer ise, "Kendimizce serinlemek için bir yer bulduk" diyerek, "50 dereceyi yaz başında hissediyoruz şuan Temmuz Ağustos ayını düşünemiyoruz” dedi. 


              

Kaynak: İHA