Antalya'da Aksu Belediyesi Yapı Denetim Müdürü N.A. ile ilgili sosyal medya uygulaması X üzerinden yapılan paylaşımlar büyük ses getirmişti. Genç bir kadının dükkanın yıkılmaması için cinsel taciz içerikli konuşmaların olduğu iddia edilen kayıtlar sonrası Müdür N.A. görevden alınmıştı. 

CİNSEL TACİZ İDDİASI

“Aksu’da şok gelişme” başlığı ile yapılan paylaşımlar, önemli bir noktada görevli bir kişinin kendisinden yardım isteyen kadına cinsel tacizde bulunduğu ve kadının da bunları telefonuyla kaydettiği iddiası taşımıştı.

PARA YERİNE SEKS TEKLİFİ

Aksu Belediyesi’nde çekildiği iddia edilen söz konusu videoda bir müdür ve genç bir kadının dükkanın yıkılmaması için 100 bin liralık para yerine kaç kez seks yapılacağının sohbetinin ‘mide bulandırıcı’ şekilde tüm ilçede konuşulduğuna yer verilmişti.

Erzincan'daki yaşanan felaket 'geliyorum' demiş... Erzincan'daki yaşanan felaket 'geliyorum' demiş...

BELEDİYE İLİŞİĞİNİ KESTİ

İddialar sonrası gözlerin çevrildiği Aksu Belediyesi, tek cümlelik yanıt ile cevap hakkını kullanarak yayımladığı bildiride, “Son günlerde bir belediye personelimiz ile ilgili birtakım iddialar ortaya atılmaktadır. Söz konusu personelin belediyemizle ilişiği kesilmiştir. Kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullanmıştı.

Konunun adli makamlarca ele alınması ise uzun sürmedi. Yaşanan çirkin olay sonrası, Antalya Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ilgili belediye müdürü N.A. rüşvet ve cinsel taciz suçlaması ile gözaltına alındı.

Muhabir: DUYGU TEKİN