ALTSO Başkanı Eray Erdem, Almanya’da düzenlenen 8. Türk-Alman Ekonomi Günü’nde Alanya’nın lokomotif sektörleri ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e bilgi verip, toplantıya katılanlar arasında yer alan Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst ve Almanya Federal Maliye Bakanı Christian Lindner’e de Alanya’nın tanıtımını yaptı.

ALANYA’NIN TALEPLERİ BAKAN ŞİMŞEK’E İLETİLDİ

ALTSO Başkanı Erdem konuyla ilgili olarak, "Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’in, Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst, Almanya Federal Maliye Bakanı Christian Lindner’in katılımlarıyla kongre düzeyinde gerçekleşen ve Düsseldorf’da düzenlenen 8. Türk-Alman Ekonomi Günü’ne katıldık. Bakanımız Mehmet Şimşek’in bulunduğu toplantıda Alanya’mızdaki son ekonomik gelişmeleri de kendisine aktarma fırsatı yakaladık” dedi. 

Serbest piyasada döviz fiyatları 22 Mayıs 2024 Serbest piyasada döviz fiyatları 22 Mayıs 2024

ŞİMŞEK’E BİRİNCİ AĞIZDAN SUNUM

Erdem, “Bakanımıza, Alanya’mızın lokomotif sektörleri olan turizm, tarım, inşaat ve emlak sektörleri ile ilgili bilgi verip, iş insanlarımızın taleplerini ilettik. Özellikle yabancıya mülk, turizmde yüksek vergi kesintileri, artan maliyetler, tarımda yaşanan gelişmeler gibi konularda birinci ağızdan Sayın Bakanımıza güzel bir sunum yaptık. Sayın bakanımıza bizlere ayırdığı değerli vakitleri ve taleplerimize olan ilgisi nedeniyle teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte de Alanya’mızın taleplerinin en üst düzeyde takipçisi olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 


 

Kaynak: İHA