Anadolu yarımadası konverjans sahasının etkisi altına girdi. Karadeniz ve Akdeniz’in doğusu ile iç kesimlerde görülecek yerel sağanak yağışlar yıldırım düşmesi, dolu ve sel riski taşıyor. 

SİVAS’TA GÖK GÜRÜLTÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer alan Çorum ve Tokat ile Doğu Karadeniz iç kesimlerindeki illerde ve Sivas'ta yerel gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Doğu Akdeniz karasal kesimleri Sivas ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yerel kuvvetli gök gürültülü fırtınalar gelişecek. Lokal olarak gerçekleşecek fırtınalar nedeniyle dolu, yıldırım, sel ve su baskını riski bulunuyor. 

Antalya Büyükşehir’den deniz altında 100 milyon TL’lik dev proje! Antalya Büyükşehir’den deniz altında 100 milyon TL’lik dev proje!

Sağanak

TOROSLAR, SİVAS TEPELERİ VE KARADENİZ YAYLALARINDA KAR VAR

Önümüzdeki 10 günlük toplam kar miktarı haritası 6 Mayıs 2024 Pazar günü Toroslar, Sivas’ın yüksek kesimleri, Doğu Karadeniz yaylaları ile Doğu Anadolu’nun yüksek dağlarında kar yağışı bekleniyor. Öte yandan önümüzdeki haftanın ilk günü olan Pazartesi, Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde devam edecek kar yağışı nedeniyle zirai don riski mevcut. 

Bolu Karı 1
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP