Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çakırlar Bölgesi’nde oluşturulan Hobi Bahçelerinin son suyu 11 gündür akmıyor. Hobi Bahçelerini kiralayan emekliler su akmadığı için bahçe işlerini yapamaz duruma geldi. Emekliler Büyükşehir Belediyesi ile ASAT Genel Müdürlüğünün yaşanan bu soruna çözüm bulmasını istedi.

HOBİ BAHÇELERİNİN SUYU NEDEN KESİLDİ?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çakırlar Bölgesi’nde oluşturulan Hobi Bahçelerinin son suyu 11 gündür akmıyor. Hobi Bahçelerini kiralayan emekliler su akmadığı için bahçe işlerini yapamaz duruma geldi. Emekliler Büyükşehir Belediyesi ile ASAT Genel Müdürlüğünün yaşanan bu soruna çözüm bulmasını istedi. Antalyalı emeklilerin doğa ile iç içe vakit geçirerek kendi sebze ve meyvelerini yetiştirip toprakla uğraşmanın keyfini sürebildiği Hobi Bahçelerinden faydalanan emeklilerin son günlerde yaşadığı su sıkıntısı giderek büyüyor.

BAHÇELERDE BİTKİLER SUSUZ KALDI

Çakırlar Bölgesi’nde yer alan Hobi Bahçelerinde son 11 gündür akmayan su nedeniyle bahçe işleri yarım kaldı. Hak sahibi emeklilerin önemli bölümü su kesik olduğu için bahçelere gitmemeye başladı. Hobi Bahçelerinde yer alan bitkilerin önemli bölümü susuzluk karşısında kurumaya başladı. Hak sahibi emeklilerin uzun süredir şikayetçi olduğu susuzluk karşısında ilgililerin ilgisiz kalması tepkilere neden oldu.

Hem yaşıyor hem de ölü olarak gözüküyor Hem yaşıyor hem de ölü olarak gözüküyor

HOBİ BAHÇELERİNİN AMACI

Hobi bahçesi doğayla temas kurmanın en güzel yollarından biridir. Özellikle metropol şehirlerde yeşilden uzak yaşayan kişiler için hobi bahçeleri streslerinden arınabildikleri güzel bir kaçış yoludur. Hobi bahçesi hem beden hem de zihin için harika bir uğraştır. Yapılan araştırmalar hobi bahçeciliği ile uğraşmanın depresyon olasılığını azalttığını ortaya koymaktadır. Öte yandan hobi bahçeciliği ile uğraşan kişiler kendi ürettikleri sebze ve meyveleri tüketme ayrıcalığına sahip olmaktadır. Hobi bahçesi nedir dediğimizde kişiye özel bir alanda belirli oranlarda sebze-meyve yetiştiriciliği yapılmasına verilen isimdir. Pandemi döneminde hobi bahçesi talepleri tavan yapmış durumdadır. Vatandaşlar hobi bahçelerinde güvenli bir şekilde bahçe işleriyle uğraşabildikleri gibi hem de doğayla iç içe streslerinden uzak kalabilmektedirler.