Ülkemizde modern eczacılığın temellerini oluşturan ilk eczacılık sınıfının kurulduğu ve ilk eczacılık dersinin verildiği tarih olan 14 Mayıs 1839’dan bugüne tam 185 yıl geçti.  Eczacı odaları, eczacılık tarihinde özel bir yere sahip olan bugünü çeşitli etkinlikler düzenleyerek kutluyor. Antalya Eczacı Odası’nın Bilimsel Eczacılığın 185. Yılı Kutlamaları kapsamında dün başlattığı etkinlikler devam ediyor.  

ÇELENK SUNUMUYLA BAŞLADI

Antalya Eczacı Odası’nın Bilimsel Eczacılığın 185. Yılı Kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Antalya Eczacı Odası’nın etkinlik programı Çocuk Sağlığı ve Hast. Uzmanı Dr. Nedim Doğan'ın Agora AVM Konferans Salonu’nda “Çocuklarda bağışıklık ve probiyotiklerin önemi”, “Çocuklarda deniz/havuz enfeksiyonları ve güneş yanıkları” başlıklı konferansıyla devam etti.

Antalya Eczacı Odası’nın bilimsel konferanslarının aynı salonda gerçekleştirilen ikincisinde konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Farmakognozi Anabilm Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Didem Deliorman Orhan yer aldı. Didem Deliorman Orhan konuşmasında “En eski ve en kutsal meslek eczacılıkta son durum”, “Bitkisel ürünlerdeki kalite sorunları” başlığı altında bilgiler aktardı. Antalya Eczacı Odası’nın dünkü kutlama etkinlikleri yine aynı salonda gerçekleştirilen Ceyhun Yılmaz’ın stand-up gösterisiyle son buldu. 

ETKİNLİK PROGRAMI

Programın  19 – 29 Mayıs tarihleri arasındaki etkinlikleri de şu şekilde: 

19 Mayıs 2024 Pazar

GELENEKSEL BAHAR KAHVALTISI

Saat: 10.00 - Agora Happy Moons

21 Mayıs 2024 Salı

GELENEKSEL TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

Saat: 20:00 - Nazım Hikmet Kongre Kültür Merkezi

24 Mayıs 2024 Cuma

GELENEKSEL ECZACILIK BALOSU "ERKAN GÜLERYÜZ"

Saat: 20.00 - Su Hotel

27 Mayıs 2024 Pazartesi

GELENEKSEL TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

24 Mayıs Resmi Gazete'de bugün neler var? Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete'de 24 Mayıs Resmi Gazete'de bugün neler var? Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete'de

Saat: 20:00 - Nazım Hikmet Kongre Kültür Merkezi

29 Mayıs 2024 Çarşamba

ANTALYA ECZACI ODASI TİYATRO TOPLULUĞU "BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ" İSİMLİ TİYATRO GÖSTERİSİ

Saat: 20.30 - Nazım Hikmet Kongre Kültür Merkezi    
 

Muhabir: MUSTAFA KOÇ