Antalya hal fiyatları 2024 yılı için meyve – sebze alım satımı yapanlar tarafından merak ediliyor. Kumluca, Gazipaşa, Elmalı, Serik gibi alternatif hal piyasalarıyla uyumlu olan fiyat listesini günlük olarak açıklıyoruz.

Meyve – sebze ticareti ve üretiminde en önemli şehirlerden birisi olan Antalya hal fiyatı 2024 listesiyle günlük olarak takip yapabilir, fiyatları öğrenebilirsiniz. Antalya hal piyasasında yer alan fiyatlar, günlük olarak değişebileceği gibi meyveler ve sebzeler arasında da ciddi farklar içerir. İşte Antalya hal fiyat listesi…

Antalya Hal Piyasası Hakkında

Antalya toptancı hali fiyatları, çiftçiler açısından önemli olduğu gibi aynı zamanda Türkiye genelinde gıda ürünlerinin fiyatı açısından da önemlidir.

Çünkü Antalya hal piyasasında gerçekleşen işlemler, bölgesel ve ulusal olarak tüm verileri etkileyebilecek potansiyele sahiptir. Antalya hal fiyatları bugün listesiyle tüm detayları takip etmenizi sağlıyoruz.

Antalya sebze hali piyasası, tarım ürünlerinin alım satımının yapıldığı, ticari açıdan ise gıda fiyatlarının belirlendiği en önemli merkezlerden birisidir.

Ürün fiyatları ise günlük olarak değişebilir. Fiyatları etkileyen en temel faktör, arz ve talep dengesiyle beraber ürünlerin üretim miktarını belirleyen mevsimsel etkilerdir. Antalya hal fiyatına dair listeleri inceleyelim…

Antalya Hal Fiyatları 2024: Bugün Ne Kadar? Güncel…

Antalya Toptancı Hali Fiyatları

Antalya sebze hal fiyatları, alıcılar ve satıcılar arasında serbest piyasa koşullarına göre belirleniyor. Üretim miktarı, piyasa koşulları ve diğer faktörler fiyatlar üzerinde etkilidir. Ayrıca hal fiyatları Antalya listesinde ürün çeşitliliği de mevsimsel etkilere göre değişebiliyor.

Antalya hal fiyatları 2024 bugünkü listesini aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz:

Ürün Adı

Miktarı

En Düşük Fiyat 

En Yüksek Fiyat 

Ortalama Fiyat

Dereotu

Bağ

4 TL

10 TL

7 TL

Domates

Kg

12 TL

23 TL

17.5 TL

Biber (Dolmalık)

Kg

23 TL

35 TL

29 TL

Altınçilek (Gooseberry)

125 gr

75 TL

90 TL

82.5 TL

Hıyar

Kg

24 TL

41 TL

32.5 TL

Limon

Kg

5 TL

11 TL

8 TL

Muz (Yerli)

Kg

27 TL

35 TL

31 TL

Soğan (Kuru)

Kg

6 TL

11 TL

8.5 TL

Patlıcan

Kg

21 TL

40 TL

30.5 TL

Biber (Çarli)

Kg

20 TL

32 TL

26 TL

Kivi

Kg

35 TL

47 TL

41 TL

Ispanak

Kg

12 TL

20 TL

16 TL

Antalya halpiyasası fiyatları güncel olarak bu şekildedir. Tabloda en önemli meyve ve sebzelerin minimum, maksimum ve ortalama fiyatları görüntülenmektedir. Antalya hal fiyatları tablosundaki veriler, bir önceki işlem gününde gerçekleşen fiyatları ifade etmektedir.

Antalya hal piyasa fiyatları, aynı zamanda sebze – meyveler için ayrı ayrı incelenebilir. Ürün çeşitliliği çok fazla olduğundan dolayı biz de sizlere ayrı tablolar oluşturduk. İşte Antalya sebze fiyatları ve diğer bilgiler…

1- Antalya Sebze Hali Fiyatları

Antalya toptancı hali piyasasında en çok işlem gören ürün gruplarının başında sebzeler geliyor. Antalya çiftçilerinin ürettiği sebzeler burada işlem görürken aynı zamanda fiyatlar da toptancı hali piyasasında oluşmaktadır. İhracat aracılığıyla tüm Türkiye’ye gönderilen sebzelerin fiyatı, aynı zamanda ülkemizdeki gıda fiyatlarını da etkilemektedir.

Antalya hal fiyatları 2024 yılında sebze ürünleri için aşağıdaki gibidir:

Ürün Adı

Miktarı

En Düşük Fiyat 

En Yüksek Fiyat 

Ortalama Fiyat

Biber (Kapya)

Kg

25 TL

37 TL

31 TL

Altınçilek (Gooseberry)

125 Gr

75 TL

90 TL

82.5 TL

Dereotu

Bağ

4 TL

10 TL

7 TL

Domates Pembe

Kg

20 TL

32 TL

26 TL

Havuç (Beypazarı)

Kg

8 TL

15 TL

11.5 TL

Ispanak

Kg

12 TL

20 TL

16 TL

Karnabahar

Kg

10 TL

18 TL

14 TL

Nane

Bağ

6 TL

9 TL

7.5 TL

Pırasa

Kg

12 TL

17 TL

14.5 TL

Soğan (Yeşil)

Kg

40 TL

60 TL

50 TL

Antalya sebze hali fiyatları bugünkü listesiyle güncel olarak bu şekildedir. Özellikle Altınçilek ürünü çokça işlem görürken aynı zamanda temel sebze grupları da en çok alım satım gerçekleştirilen ürünler arasında yer alıyor.

Şimdi Antalya hali fiyat listesini meyveler için inceleyelim…

2- Antalya Toptancı Hali Fiyatları: Meyveler

Antalya Hali Fiyat Listesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi hal fiyatları listesinden alınan verilere göre en önemli meyvelerin fiyatlarını sizler için sunuyoruz. Güncel fiyatları aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz.

Antalya hal fiyatları güncel olarak bazı meyveler için aşağıdaki gibidir:

Ürün Adı

Miktarı

En Düşük Fiyat 

En Yüksek Fiyat 

Ortalama Fiyat

Ananas

Adet

50 TL

65 TL

57.5 TL

Avokado

Adet

22 TL

30 TL

26 TL

Ayva

Kg

20 TL

35 TL

27.5 TL

Elma (Golden)

Kg

28 TL

34 TL

31 TL

Antalya toptancı hali fiyatları listesini inceledik. Konuyla ilgili merak edilen çok fazla konu var ve tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Antalya hal piyasasında en fazla işlem gören ürünler arasında domates ve nar sayılabilir. Bu nedenle Antalya halinde domates ve nar fiyatlarını ayrıca incelemek istiyoruz. İşte detaylar…

Antalya Halinde Domates ve Nar Fiyatları

Antalya Gazipaşa, Serik, Elmalı, Kumluca hal fiyatlarıyla uyumlu olan yukarıdaki bilgiler, düzenli olarak güncellenmektedir. Ayrıca sizler için en çok merak edilen domates ve nar fiyatlarını da açıklıyoruz.

Antalya hal fiyatları 2024 yılında domates ve nar ürünleri için aşağıdaki gibidir:

  • Antalya halinde domatesin kg fiyatı en düşük 12 TL, en yüksek ise 23 TL olarak gerçekleşmiştir.
  • Antalya hal piyasasında nar fiyatları en düşük 20 TL, en yüksek 40 TL’den işlem görmektedir.

Antalya Hal Fiyat Listesi Ne Zaman Güncelleniyor?

Antalya hal fiyatları bugünkü listeleri, genellikle gece güncellenen verilere göre oluşturulmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden alınan veriler bu şekilde olsa da buradaki fiyatların önceki günün gerçekleşen fiyatları olduğunu yinelemek istiyoruz.

Ancak piyasa koşullarının değişmesiyle birlikte arz – talep dengeleri de değişebileceğinden dolayı Antalya hal fiyatı, anlık olarak takip edilmelidir. Antalya toptancı hali fiyatlarını anlık olarak takip etmek için hal komisyoncularıyla iletişime geçmeniz ve yerinde teyit etmeniz önemlidir.

Bir önceki işlem gününün gerçekleşen fiyatlarını ise bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Özellikle büyük miktarda alım yapacak olanlar için Antalya hal fiyat listesi çok daha önemli olabileceğinden dolayı fiyatların hal kompleksine giderek kontrol edilmesi önemlidir.

Antalya Toptancı Hali Komisyoncular Listesi

Antalya Hal Fiyatı

Antalya toptancı hal piyasasının en önemli unsurları aracılık faaliyeti yürüten komisyonculardır. Alım ve satım işlemini yapan kişiler genellikle komisyoncuları ifade eder. Bu nedenle Antalya hal fiyatları açısından komisyoncular listesi de araştırılıyor.

Antalya toptancı hali komisyoncular listesine ulaşabilmek için hal müdürlüğü ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde piyasayı daha yakından tanımak için fiziki olarak hal kompleksine gitmenizi de tavsiye edebiliriz.

Antalya Hal Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Antalya hal fiyatları 2024 bugünkü listesine dair tüm bilgileri sizlere sunduk. Son olarak Hal Müdürlüğü’nün iletişim bilgilerini verelim.

Antalya Hal Müdürlüğü telefon ve adres bilgileri şu şekildedir:

  • Telefon: 0 242 338 01 01
  • Adres: Güneş Mah., Altınova Cd., Yeni Hal, 07260 Kepez/Antalya

Sebze ve Meyve Hali Haberleri için bağlantı üzerinden gündemi takip edebilirsiniz!

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya hal fiyatlarıyla ilgili olarak sıkça sorulan soruları yanıtladık:

1- Antalya hal fiyat listesi güncel mi?

Bu sayfada yer alan Antalya toptancı hali fiyatları bilgileri günceldir. Tablodaki fiyatlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden günlük olarak alınarak bu sayfaya işlenmektedir.

Kadınlar altın takılara hücum ediyor! Kadınlar altın takılara hücum ediyor!

2- Antalya sebze hali piyasası neden önemlidir?

Antalya hal piyasası, bölgesel üreticilerin tüketicilerle buluştuğu, alım – satım işlemlerinin yapıldığı ve Türkiye gıda fiyatlarını doğrudan etkileyen bir merkez olduğundan dolayı oldukça önemlidir.

Antalya hal fiyatları ile ilgili alım – satım talepleri, diğer kişilerle iletişim ve görüşlerinizi bildirmek için YORUMLAR bölümünü kullanabilirsiniz.

Muhabir: Veli Akoğlu