Kurban Bayramı öncesi Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde hareketli saatler yaşanıyor. Çok sayıda otobüs firması bayram öncesi ve sonrasında taleplere cevap verebilmek için ek seferler için hareket geçti. 

UÇAKLA YOLCULUK ARTIK HAYAL GİBİ

Uçak biletlerine gelen son zamların ardından Antalyalılar şehirlerarası ulaşımda otobüs firmalarını tercih etmeye başladı. Antalya’dan en uzak noktaya otobüs bilet fiyatları 800 ile bin TL arasında değişiyor. Diğer yandan uçak biletlerinde ise yurt içi uçuşlarda fiyatlar 2 bin ile 5 bin TL arasında değişiyor. 

Antalya Otagarı Bayram Hareketliliği 1

HAZİRAN AYIYLA BİRLİKTE YOĞUNLUK ARTACAK

16 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında Antalya Şehirlerarası Otogarı’nda yoğunluk artacak. Otobüs firmaları bu nedenle ek seferlere imza atacak. Bugünden başlayan ek sefer hazırlıkları devam ederken, otobüs bilet ücretlerine bayram öncesinde zam yapılıp yapılmayacağı ise tartışma konusu oldu. 

2024 KURBAN BAYRAMI GÜNLERİ NE ZAMAN?

Dört gün süren Kurban Bayramı'nın arefe günü 15 Haziran'a denk geliyor. İlk günü ise 16 Haziran Pazar kutlanacak.

  • 1. Gün: 16 Haziran 2024 Pazar

  • 2. Gün: 17 Haziran 2024 Pazartesi

  • 3. Gün: 18 Haziran 2024 Salı

  • 4. Gün: 19 Haziran 2024 Çarşamba

İNSANLARI SEVDİKLERİNE ULAŞTIRIYORUZ

Bayram tatili nedeniyle şehir dışına gitmek için bilet rezervasyonlarına daha bugünden başlayan vatandaşlar, esnafın da yüzünü güldürdü. Yaşadıkları yoğunluğun kendileri açısından gayet iyi olduğunu belirten firma çalışanları ise “Araçlarımız dolu gidip geliyor. Firmalarımız daha bugünden uçak biletlerine gelen zamdan dolayı ek seferlere başladılar. İnsanları ailelerine yetiştirmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Araç içerisinde vatandaşlara elimizin yettiği kadarıyla hizmet etmeye çalışıyoruz” diye konuştu. 
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER