Antalya’da vatandaşlardan ürün fiyatlarının yüksek olmasına yönelik gelen tepkilerin ardından Sarısu Mesire Alanı ve Plajı’nda yer alan market ve büfe işletmelerinden açıklama yapıldı. Yapılan o açıklamada, “Kıyı boyunca yer alan market ve büfelerden daha uygun fiyatlara ürünlerin satıldığını paylaşmak isteriz” denildi. 

EN UCUZ ÜRÜNLER SARISU İŞLETMELERİNDE

Sarısu Mesire Alanı ve Plajı’nda yer alan market ve büfelerin işletmeciliği karşısında 12 ay kira ödeyip sadece 3 ay çalıştıklarını ifade eden işletme sahipleri açıklamalarında şu ifadelere yer verdiler:

“Sarısu mesire alanında bayramda fırsatçılık diye yapılan haber karşısında üzüldük. Bayramda hiç bir fiyat değişikliği olmamıştır. Haberde geçen ürünlerin fiyatı zincir marketlerle aynıdır. Sahil şeridindeki bütün işletmelerle Sarısu işletmeleri arasındaki fiyatlar karşılaştırıldığında görülecektir ki en ucuz fiyatlar Sarısu işletmelerindedir.”

SARISU MESİRE ALANINDA VATANDAŞIN TEPKİSİNE NEDEN OLAN OLAY!

Antalya’nın en önemli mesire alanları arasında yer alan Sarısu Mesire Alanı ile Plajı’nı tercih eden günübirlik tatilcileri ihtiyaçlarını normal şartlarda ki fiyatların iki bazen üç katı fiyatlara almak zorunda kaldılar. Büyükşehir Belediyesine bağlı ANET işletmesinde olan Sarısu mesire alanı ile plajında ki ürün fiyatları vatandaşları çileden çıkarttı. Vatandaşlar 5 litrelik suyu 50, 8 kilogramlık karpuzu, 300, şoklanmış buzu ise 50 liradan almak zorunda kalmıştı. Fiyatlar karşısında Büyükşehir Belediyesine çok sayıda şikayetin yapıldığı ifade edildi. 
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER