Şubat dönemine ilişkin askerlik yerleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. Resmi sosyal medya hesabından Şubat ayı yükümlülerinin askerlik yerini açıklayan MSB, paylaşımında, “Şubat/Mart ve Nisan 2024 döneminde silahaltına alınacak yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sınıflandırma sonuçları açıklanmıştır. Sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

ARAMA MOTORLARINDA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan MSB'nin açıklamasının ardından askerlik yeri sorgulama ekranına erişmek isteyen yükümlüler, arama motorlarında 'e-Devlet askerlik yeri nasıl öğrenilir?' sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, konuya ilişkin gerekli bilgilere nasıl erişim sağlanacak? İşte detaylar..

2024 ŞUBAT ASKERLİK YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

·         Askerlik yerleri bilgisini öğrenmek için e-devlet sistemine girdikten sonra hizmetler bölümüne tıklayın.

·         "Hizmet Adı" kutucuğuna kısa dönem askerler "Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama", uzun dönem askerler ise "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

·         Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak "Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu" ya da "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek.

ASKERLİK SEVK TARİHLERİ

Yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sevk tarihleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır;

·         Yedek Subay/Astsubay Adayları ile Er (1'inci Grup) 08 Şubat 2024

·         Er (2'nci Grup) 07 Mart 2024

Hem yaşıyor hem de ölü olarak gözüküyor Hem yaşıyor hem de ölü olarak gözüküyor

·         Er (3'üncü Grup) 18 Nisan 2024

Muhabir: DUYGU TEKİN