31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde parti aleyhine veya başka partilerin belediye başkan adaylarına destek veren CHP üyeleri yakın takibe alınmıştı. O partililer için disiplin süreci başladı. Antalya’da onlarca parti üyesiyle ilgili disiplin dosyası il başkanlığına ulaştı. 

O İSİMLER PARTİDEN İHRAÇ EDİLECEK!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi 31 Mart Yerel Seçimleri'nden önce parti aleyhine çalışan veya başka partilerden belediye başkan adaylarına destek veren parti üyelerini ihraç etmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda uzun zamandır devam eden disiplin süreci kapsamında Antalya’da onlarca isimle ilgili disiplin dosyası CHP Antalya İl Başkanlığı'na ulaştı. Parti genel merkezi il başkanlığına gönderilen isimlerin kesin ihracını istiyor. Hakkında disiplin süreci başlatılan isimlerin arasında önemli kişilerin de yer aldığı iddia ediliyor. 

Nail Kamacı Konuşma Yaparken

CHP GENEL MERKEZİ HAREKETE GEÇMİŞTİ!

CHP Genel Merkezi, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde bazı partililerin CHP aleyhine, başka parti veya adayların lehine çalışmalar yürüttüğünü ve bu üyeler hakkında disiplin sürecinin Merkez Yönetim Kurulu'nca başlatılacağını il, ilçe örgütleri ve başkan adaylarına gönderdiği yazı ile duyurmuştu. Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftci Binici ve Gökan Zeybek imzasıyla yayımlanan bildiri kamuoyuyla şu şekilde paylaşılmıştı:

"31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde partimizin elde ettiği başarı örgütlerimizin özverili çalışmaları sayesinde gelmiştir. Her bir partilimiz, yürekten çalışmasını sürdürürken maalesef bazı üyelerimizin partimiz aleyhine, başka parti veya adayların lehine çalıştığı bilgileri edinilmiştir. Tüzüğümüzün 68/1-e maddesi 'Parti adaylarına karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak' fiilinin kesin ihraç cezasıyla cezalandırılması gerektiğini düzenlemiştir. Bu hükme göre partimiz aleyhine açık veya gizli çalışma yürüten üyelerimizle ilgili disiplin süreci doğrudan Merkez Yönetim Kurulumuzca başlatılacaktır. Yerel seçimlerde partimiz aleyhine, başka parti veya aday lehine çalışan üyelerin disiplin kurullarına sevkinin yapılması için bu kişilerin isim ve partideki görevleri ile aleyhe yaptıkları çalışmalara ilişkin delillerin 29 Nisan 2024 tarihine kadar Genel Merkez Yazı İşleri'ne bildirilmesi gerekmektedir. Delillendirilmemiş başvuruların işleme konmayacağını hatırlatır, gereğini rica eder, iyi çalışmalar dileriz.”

Muhabir: BÜLENT ÖNER