Model grubundan ayrıldıktan sonra müzik kariyerine solo olarak devam eden Fatma Turgut, Türkiye'yi gezerek hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor. Üst üste birçok ilde sahne alan Fatma Turgut'un yeni konser adresi Antalya olacak. 

AYRI BİR HEYECAN AYRI BİR DENEYİM

Rock müziğin sevilen isimlerinden Fatma Turgut, 8 Mayıs akşamı Sponge Pub Konyaaltı'nda şarkılarını Antalya için söyleyecek. Katıldığı her konseri "ayrı bir heyecan ayrı bir deneyim" olarak özetleyen Fatma Turgut'un konseri saat 22:00'da başlayacak. Müzik hayatı boyunca birçok şehirde ve mekanda konser veren başarılı isim Fatma Turgut'un konserine 18 yaş üzeri bireyler katılım gösterebilecek. 

Fatma Turgut konserinin biletleri, "biletix" resmi web sitesi üzerinden satışta...

Antalya Türk sinemasının usta isimlerine 'Tur Rehberi' ile ev sahipliği yaptı Antalya Türk sinemasının usta isimlerine 'Tur Rehberi' ile ev sahipliği yaptı

FATMA TURGUT PROFİLİ

Türk rock müziği şarkıcısı Fatma Turgut, 2 Ocak 1984 yılında Aydın’da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini, Atatürk İlköğretim Okulu'nda, ortaöğretimini ise Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Fatma Turgut, ailesiyle birlikte gittiği bir jübile gecesinde henüz 13 yaşındayken, çocukluk arkadaşıyla sahne alarak güzel sesiyle şarkı söylemiş ve ailesi ilk kez kızlarının şarkı söyleyebildiğini o gece fark etmiştir. Ailesi Fatma Turgut'un öğretmen olmasını istese de o, hayallerinin peşinden gitmiş ve müzisyen olmaya karar vermiştir. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü'ne 2003 yılında girmiştir. Üniversite eğitimi bünyesinde; çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda çalışmalar yapma fırsatı bulmuş ve 2010 yılında buradan mezun olmuştur. Fatma Turgut, aynı zamanda çeşitli amatör rock gruplarıyla sahne çalışmalarını sürdürmüştür. 

Sanatçı, 2005-2008 yılları arasında özel bir müzik kursunda klasik gitar ve koro öğretmenliği yapmıştır. Fatma Turgut, 2007 yılında daha sonra Model adını alacak olan "A Due Carmen" isimli rock müzik grubuna katılmıştır. Model grubu ile birlikte Perili Sirk (2009), Diğer Masallar (2011) ve Levla'nın Hikayesi (2013) isimli üç adet albüm yayınlamıştır. Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte çalışma fırsatı bulan sanatçının, "Diğer Masallar" albümünden yayınlanan "Buzdan Şato" ve "Değmesin Ellerimiz" şarkıları ülke çapında büyük yankı uyandırmış ve beğenilmiştir. Birçok şehirde çok fazla sayıda sahne alma fırsatı bulan Fatma Turgut, aynı yıllar içerisinde yine Model grubu ile birlikte birçok jingle ve reklam müziği seslendirmiştir. Grupla birlikte yaptığı özgün şarkılar, çektikleri görkemli klipler ve muhteşem konserler ile çok kısa sürede Model de Fatma Turgut da büyük başarı yakalamıştır. Bu süreçte söyledikleri her şarkıyla çokça sevilmiş ve onlarca ödül kazanmışlardır. Model grubu popülerliği yakalayarak büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır. 

2013 yılının Kasım ayında Levla'nın Hikayesi adlı albüm müzik piyasasına sunulmuştur. Model grubu üyelerinden Can Temiz ve Okan Işık'ın Amerika'ya gidip dönmemeleri üzerine grup dağılmıştır. Fatma Turgut, 28 Aralık 2016 tarihinde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla Model grubundan ayrıldığını duyurmuştur. Fatma Turgut, Model grubundan ayrıldıktan sonra müzik kariyerine hız kesmeden solo olarak devam etmiştir. Rock müziği sanatçısı, 17 Mayıs 2019 tarihinde ilk solo albümü olan Elimde Dünya'yı çıkarmıştır.
 


 

Muhabir: DUYGU TEKİN