Sıcaklık derecelerin rekor kırdığı Antalya, dün yaşanan orman yangınlarının ardından bugün de güne orman yangınları ile uyandı. Aksu ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangında 5 hektar alan küle döndü. Yangın havadan ve karadan müdahale ile kısa sürede söndürüldü.

YANGIN SABAH ERKEN SAATLERDE BAŞLADI 

Antalya’da alevler bu kez sabah erken saatlerde Aksu ilçesi Alaylı mahallesinden yükseldi. Ormanlık alandan dumanların çıktığını görenler ekiplere bildirdi. İhbarın ardından bölgeye havadan ve karadan ekipler sevk edildi. Yangın kuzeyden esen rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüdü. Yangın seraları ve yerleşim yerlerinin yakınına kadar gelerek zaman zaman tehlikeli boyuta ulaştı. Yangına  5 helikopter, 2 uçak, 5 arazöz,  4 su ikmal aracı 1 ilk müdahale aracı 1 dozer ve çok sayıda yangın işçisi ile müdahale edildi.

Antalya'da şehrin göbeğinde yangın çıktı! Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi Antalya'da şehrin göbeğinde yangın çıktı! Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi

YANGIN KISA SÜREDE KONTROL ALTINA ALINDI 

Ekipler tarafından etrafı sarılan yangın kısa sürede kontrol edildi. Yangında 5 hektar yeşil alan küle döndü. Soğutma çalışmaları ise devam ediyor. Uzman ve yetkililer ise yangının riskinin devam ettiğini ifade ederek, ormanlık alan içerisinde ve yakınlarında ateş yakılmaması uyarısında bulundu. Diğer taraftan sera yakılan sera atıklarının yangınlara neden olduğu ifade edilerek, atıkların yakılmaması çağrısında bulunuldu.

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ - ERTUĞRUL GÜN